Jürgen Zopp langes Roland Garrosi kvalifikatsioonis välja

Roland Garrosi tennisekeskuse peaväljak. / Foto: Wikipedia

Eesti esireket Jürgen Zopp kaotab maailma edetabelis üle saja punkti, sest ta kaotas täna Roland Garrosi slämmiturniiri kvalifikatsiooni esimeses ringis Yannick Madenile (Saksamaa) 3:6, 2:6.

Maden (ATP 118.) oli kvalifikatsiooniturniiril asetatud kaheksandana ja teda pidasid selgeks favoriidiks ka kihlveokontorid. Kuid Zopp (173.) alustas hästi, murdis juba esimeses geimis Madeni pallingu ja juhtis 3:1. Paraku sai Zopp pärast seda vaid kaks geimi. Teises setis tekkis korra lootus, kui Zopp murdis pärast kaotatud servigeimi tagasi vastase pallingu seisuks 1:1. Kuid alates seisult 2:2 läks Maden oma teed – viimases neljas geimis võitis Zopp ainult kolm punkti.

Statistikas on eelkõige iseloomulik, et kui mõlemad mängijad tegid võrdselt 13 äralööki, siis lihtvigu sooritas sakslane 7 ja Zopp 32. Kuna vastane teenis mängus kokku 60 punkti, siis üle poole neist sai ta eestlase lihtvigadest. Oma pallingugeimides võitis Zopp ainult 44% punktidest, ehkki topeltvigu ta ei teinud ja lõi 3 ässa.

Hetkel on võimatu arvutada, kuhu peaks Zopp maailma edetabelis langema, aga tõenäoliselt kuhugi 240. koha kanti. Kuna Wimbledoni kvalifikatsiooniturniirile pääsejad pandi paika praeguse edetabeli (kuus nädalat enne põhiturniiri algust) põhjal, siis sinna peaks Zopp ikkagi pääsema.