Jürgen Zopp läbis Stockholmis kvalifikatsiooni esimese ringi

– Jürgen Zopp / Foto: Siim Semiskar

ATP 250 Stockholm Openi kvalifikatsiooni avaringis võitis Eesti meeste esireket Jürgen Zopp (ATP 130.) itaallase Matteo Donati (184.) 6:4 6:4.

See oli Zoppi kolmas võit Donati üle. Pallinguga alustas mängu itaallane ja kuni seisuni 4:4 hoidsid mõlemad mehed oma servi. Zopp hoidis oma servi kindlamini ning just seisul 4:4 realiseeris ta kohe esimese murdepalli. Edasine oli vormistamise küsimus. Sarnaselt esimesele setile oli Zopp teiseski kindlam oma pallingul. Esimese murdepalli teenis Zopp seisul 1:1, kuid realiseerida õnnestus murdepall Zoppil seitsmendas geimis. Seisul 5:3 oli Zoppil vastase servil esimene matšpall. Ja kuigi itaallane suutis väga pika geimi päästa, ei olnud tal järgmises geimis Zoppi vastu rohtu. Kokkuvõttes võib öelda, et teenitud võit eestlasele.

Kvalifikatsiooni teises ringis, mille võitmine tagab koha põhitabelis, tuleb Zoppi vastaseks 25-aastane sakslane Oscar Otte (194.). Sel aastal Ottel turniirivõite ette näidata pole, aga edukal 2017. aastal võitis ta Lissaboni Challengeri ja kolm ITF Futures turniiri. Kõrgeim 129. koht maailmas pärinebki eelmisest aastast. Seni on Zopp ja Otte omavahel mänginud kaks korda. Selle aasta Ilkley Challengeril 16 hulgas võitis Otte 7:6(3) 6:3 ja mullu Alpheni Challengeri poolfinaalis Zopp 3:6 7:5 6:3. Muideks Alphenis tuli Zopp turniiri võitjaks, mis ongi tema viimane turniirivõit ATP Challengeridelt.