fbpx
Close

Jelena Ostapenko jäi ilma Läti Olümpiakomitee toetusest

Jelena Ostapenko Dohas. / Foto: AFP/Scanpix

Läti Olümpiakomitee otsustas täna jätta riiklikust toetusest ilma viis sportlast, kelle hulgas on kolm tennisisti ja kaks ratturit.

Põhjus, miks neid enam ei toetata, peitub selles, et need sportlased teevad kaasa rahvusvahelistel võistlustel, kus osalevad ka Venemaa ja Valgevene sportlased. Tennisistidest said rahalise hoobi Läti esireket Jelena Ostapenko ning peamiselt ITF-i turniiridel mängivad Darja Semenistaja ja Daniela Vismane. Lisaks on “ohvrite” (nii on pealkirjas väljendanud Läti Delfi) seas ratturid Krists Neilands ja Tomas Skujins.

Otsus tundub karm, sest näiteks Ostapenkol ei olegi sisuliselt võimalust valida mängimiseks sellist turniiri, kus venelasi või valgevenelasi pole. ITF-i tasemel neid turniire vast veel leidub, aga tavaliselt siis kuskil Euroopast kaugemal. Muidugi ei tähenda toetusest ilmajäämine, et tennisistid ei võiks turniiridel jätkata, lihtsalt rahaline olukord muutub keerukamaks, aga seda pigem ITF-i mängijail, mitte Ostapenkol.

Eesti ei ole esialgu niisugust karmi otsust Anett Kontaveidi, Kaia Kanepi ja ITF-i turniiridel mängivate tennisistide osas teinud. Eesti Olümpiakomitee teatel ei ole sellist võimalust isegi arutatud. Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint sõnas, et Eesti mängijaile on soovitatud, et nad võiksid keelduda mängimast Venemaa ja Valgevene tennisistidega, kuid see ei kohusta neid. “Igal turniiril võib juhtuda mõni agressorriigi tennisist vastu. Kui sunniksime tennisiste loobuma, paneks see karjäärile hoobi,” ütles Hint.

scroll to top