Eestis toimunud juunioride ITFil särasid Tottrup, Hiiesalu ja Strasch

Anna Maria Tottrup. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kahel järjestikusel nädalal toimusid Eestis, möödunud nädalal Tartus ja lõppenud seitsmepäevakul Tallinnas ITFi juunioride J30 (endine 5. kategooria) turniirid. Eestlastele osutusid mõlemad turniirid edukaks.

Eriti oivaliselt kulges turniir Tartus Veeriku tennisehallis, kus eestlased said kolm esikohta ning ühe teise koha. Noormeeste turniiril jäi võitmatuks Sten Hiiesalu. Tartu MK tenniseklubi kasvandik alistas veerandfinaalis lätlase Ricards Spaksi kolmes setis 3:6, 6:3, 6:2, sai seejärel jagu tallinlasest Denis Maijorovist 7:5, 6:4 ning alistas finaalis ka soomlase Emil Matikaineni 1:6, 6:3, 7:5 (5), kusjuures viimasel oli kasutada ka kaks matšpalli.

Neidude seas võidutses Anna-Maria Tottrup. Jõudnud kahe suhteliselt kerge ning kindla võiduga kahe lõunanaabri üle veerandfinaali, alistas Tottrup Rootsi noormängija Sonja Wedenski 6:4, 6:4. Poolfinaalis kohtus Tottrup sarnaselt Hiiesaluga Eesti mängija Lisette Aljasega ning ka võidunumbrid olid samad 7:5, 6:4. Finaalis tuli vastaseks taas lõunanaabrite tenniseneiu Marija Lauva, Tottrup alistas lätlanna 6:4, 6:2 ja pälvis turniirivõidu.

Paarismänguturniiril jõudsid Maijorov/Georg Strasch poolfinaali eduga 6:2, 6:2 Villem Aaadamsoo/Samuel Mandelkorni üle finaali, kus tuli tunnistada Soome paari Matikainen/Leo Stenlundi nappi paremust 6:7 (3), 6:3, 5:10.

Tütarlaste paarismänguturniiril saavutasid esikoha eestlannad Victoria Maria Mändma/Alissia Aleksandra Kivi. Poolfinaali jõudnuna alistasid nad Eesti/Läti duo Meribel Järna/Nikola Nikolajeva 6:2, 6:1 ning finaalis Rootsi paari Clara Nilsson/Anastasia Pettersson 6:3, 6:4.

Tallinki tennisekeskuses reedel lõppenud turniiril jõudis Georg Strasch finaali nii üksik kui paarismängus. Poolfinaalis alistas ta tugeva  Slovakkia mängija, esimest paigutust omanud Marek Nano 6:4, 7:5. Teisest poolfinaalist jõudis finaali ukrainlane Glib Sekachov, kes sai nelja parema hulgas jagu meie Denis Maijorovist 6:1, 6:2. täpselt samasugused olid Sekachovi võidunumbrid ka finaalis Straschi üle. Väärib mainimist , et skooriliselt kõige tasavägisema kohtumise pidas ukrainlasest turniirivõitja avaringis Romet Moosarega, kellest ta sai jagu 6:4, 6:2.

Neidude üksikmängus oli taas Eesti parim Tottrup, kes jõudis poolfinaali. Kaheksa parema hulka jõudis veel Kätriin Reinvald.

Noormeeste paarismängus olid meie edukamad taas Maijorov/Strasch. Poolfinaalis olid nad paremad Nano/Pijus Rekleviciusest (Leedu) 7:6 (2), 6:2. Finaalis saadi närvekõditavas kohtumises kaotus Nano/Andriy Poritsyylt (Ukraina) 6:7 (4), 3:6. Viimased olid poolfinaalis alistanud Eesti duo Aadamsoo/Rober Raag 7:5, 6:3.

Juba täna algab Lätis Adažis J60 põhiturniir, kus mitmed eestlased mängimas. Pärast seda järgneb J30 turniir Jurmalas.