fbpx
Close

12-aastane Elizaveta Anikina võitis kuni 18-aastaste Eesti karikavõistlused!

Elizaveta Anikina Auray turniiril. / Foto: Tennis Majors

Teisipäeval said noormeeste U18 vanuseklassi finaalmatšiga lõpu Tartus peetud Eesti noorte karikavõistlused. Poisid-noormehed mängisid neljas vanuseklassis ( U12, U14, U16, U18) Veerikul ning tüdrukud-neiud kolmes vanusekategoorias ( U12, U14, U16/18) Tähtveres.

Tennisnet alustab ülevaadet noorematest karikavõitjatest. Kuigi vanuse poolest oleks võinud Eesti üks tulevikulootus Elizaveta Anikina (USTA) kaasa teha ka U12 vanuseklassis, oli ainuõige otsus võistelda vanematega, sest ka kuni 18-aastaste seas tegi Ain Suurthali õpilane Anikina puhta töö.

Kindlasti võinuks muretult vanemas klassis kaasa teha ka Vera Morozova (USTA), kes U12 tüdrukete seas loovutas viies matšis kokku ainult kaheksa geimi ning finaalis alistas kuni finaalini samuti ülikindlaid võite saanud Ieva Bželenko (Top One) 6:0, 6:0. Poolfinaali jõudsid Alisa Lokk (TC2000) ja Stefania Kononova (Top One). Paarismängu võitsid Lokk/Polina Šestakova (Top One), ent Morozova selles mänguliigis kaasa ei teinud.

Lohutusturniiri parim oli Sofia Traverso ( TC2000).

Kuni 12-aastaste poiste seas sammus võidult võidule Adrian Shein (USTA). Poolfinaalis alistas ta klubikaaslase Hugo Vahuri 6:1, 6:2 ning finaalis samuti USTA-poisi Robin Julius Sepa 7:5, 6:0. Poolfinaali jõudis veel Magnar Luumann (Laagri TK). Paarismängus võidutsesid Shein ja Vahur.

Lohutusturniiri võitis Uku Konrad Kuusing (EKSM).

Kuni 14-aastaste tütarlaste seas jäi võidukarikas Tartusse, kui head mängu näitas Liisa Marii Põhjala (MK Tennis). Pärast mitut kindlat võitu sai ta pärast avaseti 6:1 edu loobumisvõidu ka Stefanija Variksoolt (Altius). Teisest poolfinaalist edenes finaali turniiri üks üllataja Marie Manethe Irdoja, kes nelja parema seas sai jagu Britta Ormist (Pärnu Kalevi TK) 6:3, 6:2. Finaalis tuli Irdojal tunnistada Põhjala 6:3, 6:1 paremust. Paarismängu võitsid Elizabeth Averjanov (USTA) ja Põhjala, ent üksikmängus tegi Averjanov kaasa U16/18 klassis.

Lohutusturniiri võitis Marie Rõõmussaar (USTA).

Kuni 14-aastaste poiste üksikmängus ei saanud osaleda karikavõistluste avapäeval Lätis Aizkraukles TE U14  paarimänguturniiri finaalis mänginud Laagri TK poisid Otto Herman Pikk ja Kristo Vellerand. Laagri TK head nime U14 vanuseklassis hoidis kõrgel aga Marius Luumann, kes jõudis finaali, kus kohtus esimese asetuse Andreas Kuumaga (Tallink). Poolfinaalis pidas Kuum tasavägise heitluse Gregor Tillissoniga (MK Tennis) 6:4, 3:6, 6:2. Luumann oli poolfinaalis parem Kristjan Ilvesest (MK Tennis) 6:2, 6:2. Kuid finaalis oli Kuum palju kindlam kui poolfinaalis ja alistas Luumanni 6:1, 6:2. Paarismängu võitsid Kuum ja Christofer Tüll (USTA).

Lohutusturniiri parim oli Karl Leius (Tallink City SK).

U16 noormeeste turniiril õigustas esimest asetust Hugo Narmont (USTA), ent siingi paljud tugevamad kaasa ei teinud või mängisid vanemas klassis. Igatahes ei kaotanud Narmont settigi, alistades poolfinaalis Ralf Filip Kivari (Tondiraba TK) 6:3, 6:2 ja finaalis Robin Rait Rikbergi (Tähtvere) 6:4, 6:3. Teisena asetatud Aaron Kelle kaotas poolfinaalis Rikbergile 2:6, 1:6. Paarismängu võitsid Kelle/Rikberg, kuid Narmont võistles selles mänguliigis hoopis U18 turniiril.

Lohutusturniiril sai esikoha Mark Gregor Tõniste (USTA).

Ja lõpuks siis neidude U16-18 klass, kus Anikina kas just sepistas üllatuse või mitte, jääb asjatundjate otsustada. Igatahes Martina Hingis võitis ka selles vanuses (12) juba U18 turniire. Natuke oli Anikina tabelipool kergem, sest viimasel hetkel loobus algselt esimesena asetatud Nora Olivia Adamson, kelle kohale uut asetatud mängijat ei pandud. Ainsa seti kaotas Anikina 2. ringis, kui võitis Maarja Leinštrepi (EKSM) 5:7, 6:3, 6:0. Poolfinaalis sai Anikina jagu Loore Kullist (USTA) 6:2, 6:4 ja finaalis üllatavalt kindlalt teisena asetatud Hanka Mühlbergist (MK Tennis) 6:0, 6:2. Mühlberg oli poolfinaalis võitnud Karoliina Kuhi (USTA) 6:2, 6:4. Paarismängus sai Anikina samuti esikoha, koos Leinštrepiga.

Lohutusturniiri võitis Simona Ladva (Haapsalu).

Noormeeste U18 vanuseklassi turniir jõudis ainsana lõpule teisipäeval ja finaalis sai teoks kerge üllatus, kui Edwin Averjanov (USTA) sai jagu Sten Hiiesalust (MK Tennis) 7:6, 6:4. Kuid viimasel ajal Eestis ka täiskasvanute GP-etappe võitnud Hiiesalu polnud ilmselt parimas vormis, sest juba teises ringis loovutas ta seti Konrad Pungerile (MK Tennis). Poolfinaalid lõppesid selliselt: Hiiesalu – Rasmus Stalmeister (Tallink City) 6:3, 6:3 ja Averjanov – Ken Ink (USTA) 6:3, 6:4. Paarismängu võitsid Averjanov/Ink, aga nii poolfinaalis kui ka finaalis alles otsustava tie-break’i järel.

Lohutusturniiri võitis Gerret Salong (Saaremaa).

scroll to top