fbpx
Close

Tänavu moodustatud paar Koolhof/Mektic võitis esimese suure tiitli

Wesley Koolhof (Vasakul) ja Nikola Mektic. / Foto: EPA/Scanpix

Londonis ATP finaalturniiri paarismängus viiendana asetatud Wesley Koolhof (Holland) ja Nikola Mektic (Horvaatia) võitsid koos esimese suure tiitli.

Paarismängu kohta on selle duo vanus (mõlemad 31) vast isegi keskmisest noorem, kuid koos on nad mänginud ainult tänavu ja senine parim tulemus oli neil US Openi finaal, kus nad kaotasid Mate Pavicile (Horvaatia) ja Bruno Soaresile (Brasiilia). Londonis olid Pavic/Soares favoriidid, aga jäid alagrupis kahe võiduga “surnud ringis” kolmandaks. Täna kirjutas BBC uudise, et Soares hakkab järgmisel hooajal uuesti koos mängima oma kunagise paarilise Jamie Murrayga (Suurbritannia).

Tänases finaalis alistasid Koolhof/Mektic 6:2, 3:6, 10:5 seitsmendana asetatud Jürgen Melzeri (Austria) ja Edouard Roger-Vasselini (Prantsusmaa), kelle esikoht olnuks veel suurem üllatus.

Kui Koolhof polnud enne tänavust hooaega jõudnud suure slämmi turniiridel (arvestatud nii mees- kui segapaari) poolfinaalist kõrgemale, siis Mektic oli korra (2018 US Open) mänginud segapaari finaalis. Kuid tänavu sai Mekticist Australian Openil ka slämmivõitja, kui ta tuli segapaaris esikohale koos tšehhitari Barbora Krejcikovaga.

scroll to top