fbpx
Close
PAF.ee

Jaapanlane nõudis pooltevahetusel kohvi, milles talle keelduti

– Yoshihito Nishioka / Foto: Reuters/Scanpix

Huvitav vaidlus leidis aset Marseille’i ATP250 turniiri avaringi ajal Jaapani tennisisti Yoshihito Nishioka (ATP 59.) ja kohtunike vahel.

Yoshihito Nishioka mängis Marseille’i turniiri avaringis soomlase Emil Ruusuvuoriga (ATP 87.). Jaapanlane vaidles kohtunikega, sest nad ei toonud talle kohvi.

Pärast esimest setti, mille võitis 6:2 Ruusuvuori, võttis Nishioka tualettpausi ja pärast sealt naasmist palus kohvi. Pukikohtunik ütles, et seda ei õnnestu teha. Nishioka nõudis seepeale, et füsioterapeut tuleks tema juurde ja tooks talle kohvi. Seda keeldus pukikohtunik samuti lubamast ja ütles, et selleks pole füsioiterapeudil õigust.

Nishioka muutus emotsionaalseks: “Miks? Ütle mulle, miks? Mis vahe on? Füsio võib minu keha puudutada, aga miks ta ei võiks mulle kohvi tuua?”

Teise seti alguses tulid pooltevahetuse ajal Nishioka (juhtis 2:1) juurde füsioterapeut ja turniiri peakohtunik, kuid kohvi ikkagi ei toodud. Jaapani tennisist jätkas vaidlust: “Ta võib mu põlve puudutada, kuid ei saa kohvi tuua? See on ju ohtlikum.” Samuti tõi ta esile, et füsioterapeut tõi talle pudeli vett, kuid ei saanud talle kohvi anda.

Reeglid reegliteks, aga jaapanlase pahameel on täiesti mõistetav ja tema põhjenduses ei puudunud loogika.

Nishioka ei suutnud teises setis edu hoida ja seisul 2:4 katkestas mängu, andes loobumisvõidu soomlasele.

Intsidenti kirjeldas tähelepanelik vene blogija Pavel Nitkin.

scroll to top