Anett Kontaveit võttis endale puhkepäeva

Anett Kontaveit. | Foto: AP/Scanpix

Anett Kontaveit (21) ei pidanud väljakul olema tundigi, et alistada maailma 83. reket Sara Sorribes Tormo (Hispaania) 6:1, 6:1.

Ta alustas pärast Kaia Kanepit, aga lõpetas varem, sest mäng kestis vaid 54 minutit. Teises setis oli vahepeal lõik, kus Anett võitis 14 punkti järjest. Ühe teise geimi lõpus, siis kolm geimi nulliga ja veel ühe punkti. Nagu arvata oli, ei suutnud Sorribes Tormo Eesti esireketi võimsusele midagi vastu panna.

Kuna Kontaveit ja Sorribes Tormo mängisid kogu kohtumise samaaegselt Kanepi ülipõneva heitlusega, siis Tennisnetil ei õnnestunudki vaadata meie esireketi mängu. Aga ilmselt ei olnud seal ka midagi vaadata – peame olema rahul, et Anett sedavõrd kindlalt domineeris.

Statistika näitab, et Kontaveit tegi 25 äralööki ja 16 lihtviga, vastane vastavalt 4 ja 8. Kuna Anett võitis kokku 55 punkti, siis peaaegu pooled tulid äralöökidest. Servi näitajad ei olnud hiilgavad, aga seda polnudki ju vaja – 2 ässa, 2 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 60 ja esimeselt pallingult võidetud punktr 76%. Murdepalle realiseeris Kontaveit 7st 5.

Kontaveidi vastane on veel selgumata, sest hetkel pole Ajla Tomljanovic (Austraalia) ja Marie Bouzkova (Tšehhi) veel mängu alustanudki.