fbpx
Close

Ilma Anett Kontaveidita mänginud Eesti sai Gruusiast jagu, kuid kohtub ikkagi Kreekaga

Esinumbri kohal Anett Kontaveiti asendanud Elena Malõgina tõi otsustava võidu. / Foto: Allar Hint

Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril Oeirases kohtus Eesti alagrupi võitu otsustavas mängus Gruusiaga ja saavutas üksikmängude järel üldvõiduks vajaliku 2:0 edu.

Teatud mõttes ei olnud tänasel mängul kaalu, sest laupäeval peetakse otsustav üleminekumäng, kus alagruppide võitjad kohtuvad teise alagrupi teise naiskonnaga. Eesti vastaseks tuleb Kreeka või Gruusia, kusjuures tulemus ei olnud ega ole ka pärast Eesti võidu kindlustamist teada. Lisaks on tõenäoline, et Maria Sakkari homses üleminekumängus kaasa ei tee (pole seni ühtki mängu Oeirases pidanud), mistõttu ei saa eeldada, et Kreeka oleks selgelt tugevam. Allar Hindi sõnul just sel põhjusel jättis treener-kapten Märten Tamla Anett Kontaveidi varusse ja üksikmängus esindasid meid Maileen Nuudi ja Elena Malõgina, kelle vastased asusid edetabelis neist kõrgemal. See aga ei takistanud Eestil saamast võitu settigi kaotamata.

Nuudi rehabiliteeris ennast võimsalt eilse kaotuse eest ja alistas Sofia Šapatava (WTA 494.) 7:6, 6:3. Esimeses setis oli Nuudi taga 3:5, aga et servimurdeid oli liivaväljakul suhteliselt palju, polnud selline kaotusseis liiga hull ja Nuudil õnnestuski viigistada, Tie-break’is oli Nuudi 2:4 ja 4:5 taga, aga võitis 7:5. Teises setis sai Nuudi murdega ette, pärast mida algasid vastastikused murded. Aga seisul 5:3 sai lõpuks Nuudi oma servi kätte ja sellega oli võit kindlustatud. Nuudi servis väga hästi: kuus ässa, esimese servi protsent 63 ja esimeselt servilt võidetud punkte 74%. Pisut vedas alt teine serv (38%), mis andiski vastasele võimaluse murreteks. Aga Nuudi oli tõrjel veel tugevam.

Malõgina kohtuys Gruusia esireketi Ekaterina Gorgodzega (WTA 295.). Malõgina oli 1:3 taga, aga võitis siis viis geimi järjest. Pärast Eesti mängija 6:3 setivõitu vastane loobus.

Paarismängus esindavad Eestit Nuudi ja Laura Rahnel, Gruusial on samuti väljas kolmas ja neljas number. Aga seekord ei ole tulemusel tõesti mitte mingit tähtsust, sest esimestes voorudes võis veel eeldada, et 3:0 või 2:1 võit võib lõpus olla kohtade jagamisel määrav. Nüüd on aga selge, et Eesti võidab alagrupi ja Gruusia on teine.

Nuudi/Rahnel võitsid paarismängus Natela Džalamidze ja Nino Natsvlišvili 7:5, 6:0 ja Eesti sai 3:0 võidu.

Alagrupi esikohale vaatamata läheb Eesti laupäeval I gruppi pääsu otsustavas mängus vastamisi Kreekaga. Võib-olla saame tänase õhtu jooksul targemaks, kas Sakkari mängib või mitte, aga isegi ilma temata on Kreeka ohtlikum vastane kui Portugal. Mis siis, et täna Portugal Kreekat 2:1 võitis ja A-grupi esikoha kindlustas. Sakkari kõrval on Kreeka teine ja kolmas reket Despina Papamichail ja Valentini Grammatikopoulou maailma edetabelis vastavalt 151. ja 202. kohal, samal ajal kui Portugali esireket Francisca Jorge on alles 314.

“Kuni tänaseni arvasin ka mina, et Portugaliga oleks parem kohtuda. Kuid nägin nüüd tänast mängu ja Kreeka paar tundus üsna lahja, samuti ei ole heas vormis Papamichail. Seda muidugi siis, kui Sakkari ei mängi, aga tema kohta mingit kindlat infot ei ole. Teda pole Oeirases paar päeva näha olnud, ehkki alguses tuli ta kohale. Välistada muidugi ei saa, et ta mängib,” ütles Hint.

scroll to top