Maailma esiviisikust ei jõudnud keegi Monte Carlo poolfinaali, aga teisest viisikust jõudsid kõik!

Holger Rune rõõmustab poolfinaali pääsu üle. / Foto: Zumapress/Scanpix

Monte Carlo ATP Mastersil juhtus selline omapärane lugu, et poolfinaali jõudsid järjest viienda kuni kaheksandana paigutatud mängijad.

Esikümnest ei osalenud Monte Carlos maailma teine reket Carlos Alcaraz (Hispaania) ja seitsmes reket Felix Auger-Aliassime (Kanada), seega said esiviisiku mehed neli kõrgemat asetust ja teise viisiku mehed 5.-8. asetuse. Just nemad edasi läksidki.

Esiviisikust langesid kõige varem, 1/8 finaalis, maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) ja Casper Ruud (Norra, 3). Ruud on sel kevadel kesises vormis, kuid tema 1:6, 6:7 kaotus Jan-Lennard Struffile (Saksamaa, ATP 100.) oli ikkagi suur üllatus. Djokovici kaotus on pea alati üllatus, kuid tema jäi 6:4, 5:7, 4:6 alla Lorenzo Musettile (Itaalia, 16), kes on kindlasti ohtlikum kui Struff. Samas kaotas aga Musetti tänases veerandfinaalis kaasmaalasele Jannik Sinnerile (7) 2:6, 2:6.

Daniil Medvedev (4) ei ole liivaväljakul võitnud ühtki turniiri ja finaali on jõudnud vaid korra (Barcelonas 2019). Seega ei ole üllatus, et ta aeglase põrkega väljakul teravamasse tippu ei kuulu. Medvedev päästis Alexander Zverevi (Saksamaa, 13) vastu teises setis 4:5 seisu vastase servil ja kolmandas setis kaks matšpalli (lõppseis 3:6, 7:5, 7:6), kuid tänases veerandfinaalis kaotas ikkagi üsna kindlalt Holger Runele (Taani, 6) 3:6, 4:6.

Ja lõpuks: tiitlikaitsja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 2), kes kõige rohkem pidi punktide pärast muretsema, jäi veerandfinaalis alla Taylor Fritzile (USA, 8) 2:6, 4:6. Neljas poolfinalist on Andrei Rublev (5), kes võitis Struffi 6:1, 7:6.

Maailma edetabelis jääb esiviisik küll samaks, kuid sisemiselt muutus toimus – Tsitsipas langeb esmaspäeval kolmandalt kohalt viiendaks, temast mööduvad Ruud ja Medvedev. Norralane jääb venelasest ette veel 15 punktiga. Tagumises viisikus on Auger-Aliassime langenud üheksandaks, aga ülejäänud meeste jõudude vahekord sõltub poolfinaalide tulemustest. Homme kohtuvad Sinner – Rune ja Rublev – Fritz. Kuid keegi neist ei kerki üle kuuenda koha, kus hetkel asub Rublev. Üks asi on siiski kindel – kuna Sinner ja Rune kohtuvad omavahel, kerkib võitja vähemalt maailma seitsmendaks. Mõlemal on seni karjääri kõrgeim koht kaheksas, seega üks teeb isikliku rekordi.