Eesti naiskond sai Leedust jagu 2:1

Anett Kontaveit tõi täna kaks võitu. / Foto: Allar Hint

Eesti naiskonnal ei läinud Oeirases (Portugal) Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni alagrupikohtumine Leeduga nii kindlalt nagu kolm esimest matši, aga võit 2:1 saavutati.

Esimeses mängus jäi Maileen Nuudi halva üllatusena 2:6, 2:6 alla Patricija Paukštytele, kes asub maailma edetabelis alles 1031. kohal ning on osa võtnud Eestis paljudest noorte- ja täiskasvanute turniiridest. Näiteks 2021 mais jõudis ta Tallinnas J3 turniiri finaali. Mõlemad setid möödusid analoogiliselt, kui eduseisul 2:1 murdis Paukštyte Nuudi pallingu. Teise murde tegi leedulanna mõlemas setis seisul 5:2, kui tal oli veel varu oma servigeimi näol.

Anett Kontaveit aga ei andnud Justina Mikulskytele (WTA 326.) mingit võimalust ja võitis 6:1, 6:0. Ainsa geimi teenis leedulanna esimeses setis seisul 0:5. Vaatamata ühepoolsele seisule oli siiski mõningaid pikki geime ja näiteks mängu avageimis oli Mikulskytel ka murdepall.

Paarismängus tuli Kontaveit uuesti väljakule koos Ingrid Neeliga. Algul oli nende ülekaal Mikulskyte/Paukštyte vastu üpris selge, näiteks avasetis ei kaotanud Eesti paar ühtki tõrjegeimi, aga Neel ühe oma servi loovutas. Kuid teises setis eestlannade 3:1 eduseisul suutsid leedulased võita kolm geimi järjest ja ootamatult läks põnevaks. Kuigi seisul 4:4 murdsid Kontaveit/Neel vastaste servi nulliga, kaotati taas oma palling ja endiselt oli kõik lahtine. Õnneks kuulusid kaks viimast geimi Eestile – paarismängu tulemus 6:1, 7:5 ja üldvõit 2:1. “Olen enda tänaste esitustega rahul,” ütles Anett. “Iga mänguga tunnen ennast väljakul üha paremini.”

Gruusia alistas tänases 4. voorus Kosovo 3:0 ja jätkab täiseduga nagu ka Eesti. Seega otsustab nende omavaheline mäng alagrupivõitja saatuse, ehkki I gruppi edasipääsu otsustavale mängule on pääsenud mõlemad. Kuid B-alagrupi võitja arvatavasti väldib Kreekat, kes peaks olema A-grupi tugevaim. Gruusia vastu tuleb muidugi Eestil arvestada, et neil on paar tunduvalt tugevam kui Leedul – eile omavahelises mängus võitsid Jekaterina Gorgodze ja Oksana Kalašnikova Mikulskyte/Paukštyte 6:0, 6:2. Kalašnikova asub maailma paarismängu edetabelis 47. kohal ehk kõrgemal kui Eesti parim paarismängija Neel (77.).