Carlos Alcaraz kaitses tiitlit

Eeskäega tegi Carlos Alcaraz täna 19 äralööki. / Foto: AFP/Scanpix

Carlos Alcaraz (Hispaania, 2) kaitses Indian Wellsis ATP Masters 1000 turniiril mullust võitu, kui alistas finaalis Daniil Medvedevi (4) 7:6, 6:1.

Medvedev oli parem ainult kohtumise alguses, kui ta läks 3:0 juhtima. Alcaraz suutis aga viiendas geimis murde tagasi saada ja hakkas oma servigeime üha kindlamalt võitma. Üks suur erinevus oli meestel ka esimese servi tõrjes – Alcaraz suutis palli mängu panna ligi 80% tõrjetel, aga Medvedevil õnnestusid ainult pooled tõrjed. Tie-break’is läks Alcaraz minimurdega ette esimese punkti võitmisega, kuid hispaanlase eduseisul 5:4 sai venelane kaotatu tagasi. Medvedev asus servima seisul 5:6, aga kaotas selle punkti ja nii ka seti.

Teises setis tuli Alcaraz esimeses geimis välja 0:30 kaotusseisust, aga see oli ka tema ainus raske hetk. Medvedev ei suutnud serviga vastast nii palju suruda kui Alcaraz teda. Venelane päästis teises geimis seisu 15:40, aga hiljem kaotas ikkagi oma servi. Veel kindlamalt läks Medvedevi serv ära seisul 1:4 ja see tähendas lõppu. Viimases geimis võitles Medvedev tõrjel välja ainult ühe punkti.

Alcaraz võitis äralöögid koguni 24:11, aga tegi natuke rohkem lihtvigu (26:23). Hispaanlane oli eelkõige parem eeskäega, kus ta võitis äralöögid 19:7. Tagakäega ei õnnestunud kummalgi kuigi palju äralööke teha, aga Alcaraz oli lisaks edukas võrgus, kus ta teenis tähtsaid punkte. Teises setis oli tasemevahe hispaanlase kasuks peaaegu igas elemendis.

Maailma teine reket oli üsna pikalt turniirivõiduta. Ilmselt tennisesõbrad mäletavad tema triumfi Wimbledonis, aga see oligi enne tänast Alcarazi viimane turniirivõit. “Tänane võit tähendab mulle väga palju, sest siia tulles ei saanud ma hüppeliigese valu tõttu korralikult liikuda ja sellega läksid mu trumbid kaduma. Alles esimese ringi mängu ajal tundsin ennast paremini,” rääkis Alcaraz.

Teisipäeval algaval Miami turniiril jõudsid mullu poolfinaali samad kolm meest, kes tänavu Indian Wellsis, aga kohad olid erinevad. Mullu Miamis võitis Medvedev finaalis Jannik Sinneri, kellele omakorda poolfinaalis kaotas Alcaraz. Sellises järjekorras on meestel ka kaitstavate punktide arv, seega ei ohusta Sinner ja Medvedev tõenäoliselt Alcarazi teise reketi positsiooni.