Iga Swiatek võitis kuuenda turniiri järjest ja teist korda Roland Garrosis

Iga Swiatek hoidis seda karikat käes teist korda. / Foto: Imago images/Scanpix

Poolatarist maailma esireket Iga Swiatek (Poola) on veebruarist alates võitnud kuus turniiri ja 35 mängu. Täpsustuseks nii palju, et mängude arvule on lisatud ka Swiateki kaks võitu Billie Jean King Cupil. Tänane võit oli Swiatekile siiski hooaja olulisim, sest ta teenis teise tiitli Prantsusmaa lahtistelt.

Pariisis 2020. aastal võidutsenud Swiatek alistas finaalis 18-aastase Cori Gauffi (USA, 18) 6:1, 6:3. Noor ameeriklanna ei saanud siiski esmakordse finaali pingest jagu ja tegi liiga palju vigu. Aga kuna Swiatek oli alates veerandfinaalist võitnud kõik kohtumised kindlalt, ei saa ilmselt Gauffile seda pahaks panna. Väga sageli Swiatek pigem sundis Gauffi eksima, lihtvigu tegi ameeriklanna kokku 23 ja Swiatek 16. Äralöökidega jäi poolatar peale 18:16.

Esimeses setis oli väga tähtis kolmas geim, kus korra juba servi murdnud Swiatek kasutas pika mängu järel ära viienda murdepalli. Kahe murdega taha jäänud Gauff enam vastupanu ei osutanud, kuid ärkas teise seti algul, mil läks 2:0 juhtima. Kuid järgmised neli geimi võitis Swiatek üldpunktidega 16:3, see oli poolatari parim mängulõik tänases finaalis. Korra veel Gauff hoidis oma servi, aga vastumurdest oli asi kaugel. Tegelikult oli Gauffil kogu mängu peale vaid üks murdepall, mille ta teise seti avageimis ka realiseeris.

Üks uudis mängust on seotud ka Eestiga – nimelt oli finaalis üks joonekohtunikest Kairi Karpa.

35-mänguline võiduseeria on sama pikk, kui Venus Williamsil 2000. aastal. Swiatek kordas selle sajandi rekordit ja saab ainuliidriks, kui võidab järgmisel turniiril avaringi mängu. Kuid ikka jääb poolataaril palju maad eelmise sajandi pikimate võiduseeriateni, kui Martina Navratiloval õnnestus võits 74 ja Steffi Grafil 66 mängu järjest.

“Olen õnnelik, et minu mängus on nüüd kõik pusletükid paigas,” ütles Swiatek. “Kaks aastat tagasi oli võit midagi imelist. Tookord ma seda ei oodanud, aga nüüd tunnen, et olen teinud piisavat kõva tööd, et võiduni jõuda. Usun, et mul on ka järgmisel korral Roland Garrosis võitmiseks motivatsiooni.”

Swiatek avaldas ka toetust Ukrainale. “OLge tugevad, sest maailm on teiega,” ütles poolatar. “Alates minu esimesest võidukõnest Dohas olen kogu aeg lootnud, et olukord läheb paremaks, kui järgmist kõnet pean. Kuid loodan endiselt ja avaldan toetust.”