fbpx
Close

Mark Lajal Mehhikos finaali ei jõudnud, aga kerkib TOP300 sekka

Mark Lajal Morelosi Challengeril. / Foto: Morelos Openi Instagram

Mark Lajal kaotas Morelosi (Mehhiko) Challengeril poolfinaalis suhteliselt kindlalt 2:6, 3:6 maailma 185. reketile Thiago Agustin Tirantele (Argentiina).

Tirante oli selles mängus favoriit, aga isegi kihlveokontorid ei pakkunud talle madalamat koefitsienti kui 1,5-1,6, sest Lajal oli heade esitustega ennustusportaale veennud. Võiks ju öelda, et mäng oli peaaegu võrdne, sest Lajal omas murdepalle kolmes ja vastane neljas geimis, kuid Eesti esireketil jäid kõik võimalused (kokku 4) realiseerimata. Tirantel õnnestus esimeses setis murda kaks ja teises setis üks Lajali serv. Seisul 3:5 oli Lajalil veel viimane võimalus mäng vähemalt võrdsustada, sest ta oli vastase servil 40:15 ees. Aga nagu ütlesime, murdepalle ta ei kasutanud. Ja kuna punktid võitis Tirante 64:48, ei saa tema ülekaalu lugeda suureks, aga siiski selgeks.

Kõige rohkem vedas Lajalit siiski alt teine serv, millelt ta sai ainult 28% punktidest (vastane 60%). Esimese servi punktidega olid mehed üsna võrdsed – Lajal 72 ja Tirante 76%.

Veebikülje ATP Live Ranking andmetel kerkib Lajal maailma 298. reketiks, kuid neid andmeid ei saa usaldada 100%. Küllap Lajal ikkagi TOP300 sekka tõuseb ja kindlasti möödub ta kõigi aegade arvestuses Vladimir Ivanovist, kelle parim edetabelikoht oli 310. Seega jäävad Eesti meeste tennises elektroonilise edetabeli ajastul Lajalist ette vaid Jürgen Zopp ja Andres Võsand.

scroll to top