Jannik Sinner jõudis Miamis esimesena finaali

Jannik Sinner mullu Prantsusmaa lahtistel. / Foto: Reuters/Scanpix

Itaalia 19-aastane tulevikulootus Jannik Sinner saavutas uue tähise tennisekarjääris, kui jõudis reede õhtul Miamis ATP Masters 1000 turniiri finaali.

Kohtumises Roberto Bautista Agutiga (Hispaania, 7) oli 21na asetatud Sinner teises setis raskes seisus – oma servil 5:7, 3:3, 0:40. Hispaanlasel oli võimalus murda vastase serv ka teises setis, aga Sinner päästis selle geimi ja suutis eduseisul 5:4 teha otsustava murde.

Otsustavas setis asus Bautista Agut murdega ette, aga Sinneril oli ka sellele vastus olemas. Jäänud 1:3 taha, kaotas Sinner veel ainult ühe geimi ja võitis 5:7, 6:4, 6:4. Sealjuures viimases geimis võitis itaallane Bautista Aguti pallingu nulliga!

Statistiliselt oli mäng üsna võrdne ja Sinneri paremus seisnes eelkõige just otsustavate punktide paremas mängimises. Ässad võitis itaallane 5:2, aga hispaanlane ei teinud ühtki topeltviga, Sinner tegi kaks. Bautista Aguti esimese servi õnnestumisprotsent oli natuke parem (69 vs 66), aga ta võitis esimeselt servilt napilt vähem punkte (64% vs 65%).

Pärast koroonaviiruse pausi on Sinner võitnud kaks ATP250 turniiri Sofias ja Melbourne’is, kuid noore itaallase seniseks tähelennuks võib lugeda siiski head esinemist Prantsusmaa lahtistel, kus ta jõudis veerandfinaali. ATP jooksvas edetabelis on Sinner kerkinud juba 21. kohale. Kui Sinner Miamis võidaks, oleks ta juba maailma 14. reket. Ning mõistagi võib Masters 1000 finaalijõudmist pidada juba kõvemaks saavutuseks kui suure slämmi turniiri veerandfinaali.

Sinneri finaalivastase selgitavad ööl vastu laupäeva Andrei Rublev (Venemaa, 4) ja Hubert Hurkacz (Poola, 26).