fbpx
Close

Homme stardib Pärnus meeste ITF-i turniir Paf Open

– Paf Open 2020 plakat / ETL

Rahvusvaheline tennis on suure pausi järel jõudnud lõpuks ka Eesti pinnale. Esmaspäeval algab Pärnus traditsiooniline meeste ITF-i turniir Paf Open, mille auhinnafondiks on 15,000 USD.

Suvel teatavasti jäi Pärnus Merko Open ära, sest selle toimumisajal juulikuu teises pooles oli rahvusvaheline tennisekalender veel külmutatud. Samuti Paf Openi toimumine polnud 1,5 kuud tagasi veel sugugi kindel. Kuna Eestis toimuvatele ITF-i turniiridele pääseb mängima tavapärasest rohkem Eesti tennisiste, siis oli väga oluline, et turniir lülitati ITF-i võistluskalendrisse ja saab ikkagi toimuda. Loodetavasti ka “võiduka” lõpuni, sest on turniire, mis jäänud Covid-19 tõttu pooleli.

Seegi kord osaleb Paf Openil suur hulk Eesti tennisiste. Põhitabelis peaksime kõigi eelduste kohaselt nägema praktiliselt kogu Eesti tennise paremikku: Jürgen Zopp, Kristjan Tamm, Vladimir Ivanov, Kenneth Raisma, Daniil Glinka ja Siim Troost. Võimalik, et see nimekiri veel täieneb. Lõplik selgus saabub homse päeva jooksul, kui loositakse põhitabel.

Pühapäeva õhtul loositi aga kvalifikatsioonitabel, mis kujunes osalejate arvult palju lahjemaks plaanitust. Põhiturniirile pääsuks on vaja võita seekord vaid üks mäng. Eestlastest püüavad sinna pääsu Karl Kiur Saar, Kevin Suvi, Kristofer Siimar, Gregor Marius Kliimask, Ronan Vahtras ja Oskar Irdoja. Kvalifikatsioon mängitakse ära seega ühe päevaga, teisipäeval on kavas paarismängu esimese ringi kohtumised, pluss osad üksikmängu põhitabeli mängud.

Seoses koroonapandeemiaga pealtvaatajaid Pärnu Tennisehalli ei lasta. Huvilistel on siiski võimalus Eesti tennisistidele kaasa elada Delfi TV vahendusel alates kolmapäevast.

scroll to top