fbpx
Close

Andrei Rublev võitis hooaja viienda ATP turniiri

Andrei Rublev. / Foto: Reuters/Scanpix

Venemaa tennisist Andrei Rublev, kes paikneb maailma edetabelis kaheksandal kohal ja jääb sinna ka järgmisel nädalal, tõusis hooaja rekordimeheks, kui võitis Viinis oma viienda ATP turniiri 2020. aastal.

Koroona-aasta kohta on Rublev mänginud palju – 12 turniiri. Enne pausi võidutses ta Dohas ja Adelaide’is veel enne Australian Openi algust, aga pärast pausi Hamburgis, Peterburis ja nüüd Viinis. Suure slämmi turniiridel on Rublev välja langenud ainult esikümne meeste käe läbi – Austraalias kaotas ta Alexander Zverevile, New Yorgis Daniil Medvedevile ja Pariisis Stefanos Tsitsipasele. Ent Rublevil on tugeval hooajal ka mõned halvad kaotused, näiteks kaks korda on ta alla jäänud inglasele Daniel Evansile, korra Hubert Hurkaczile (Poola) ja Filip Krajinovicile (Serbia). Aga kõik need mehed on siiski TOP40 sees.

Mõnevõrra imelik on ka see, et kõige selle edu juures ei ole Rublev tugevaimaid mängijaid sel aastal kuigivõrd võitnudki. Korra alistas Rublev Tsitsipase (6), kellega tal on seis seega tänavu 1:1. Matteo Berrettini (Itaalia), kes tol hetkel oli maailma kaheksas, nüüd kümnes, on edetabeli põhjal parim tennisist, kelle vastu venelane on 1:0 plussis. Seega ei saa ikkagi rääkida, et Rublev võiks suure kolmiku kannale astuda. Ootame huviga Rublevi tulemusi ATP finaalturniirilt, sest seal ta peab mängima juba alagrupis kolme endast tugevamaga (loe: edetabelis eespool olevate mängijatega).

Tänases Viini finaalis alistas Rublev turniiri suurima üllataja Lorenzo Sonego (Itaalia) 6:4, 6:4. Esimese seti keskel Rublev murdis ja hoidis oma pallingut kindlalt kuni seisuni 5:4, mil ta jäi servigeimis taha 15:40. Aga Sonego vastumurre ei õnnestunud. Teises setis tegi Rublev murde seisul 4:4. Ilmselt oli Rublev rahul, et Sonego alistas poolfinaalis Evansi, sest muidu pidanuks ta finaalis mängima enda jaoks ebamugava vastasega.

Teise lõppenud nädala turniiri võitis Nur-Sultanis neljandana asetatud John Millman (Austraalia, ATP 45.), kes finaalis sai jagu Adrian Mannarinost (Prantsusmaa, 3, ATP 39.) 7:5, 6:1. Siin oli kaalukeeleks esimese seti lõpp, kui Mannarino ei kasutanud kokku viit murdepalli seisudel 4:4 ja 5:5 ning vastane realiseeris seisul 6:5 oma ainsa võimaluse.

Millman jõudis turniirivõiduni tegelikult väga raskelt, sest veerandfinaalis jättis Tommy Paul (USA) tema vastu kasutamata kaks matšpalli seisul 5:3 ja tie-break’i 5:0 (!) edu. Poolfinaalis võitis Millman Francis Tiafoe (USA) otsustava seti 0:3 kaotusseisult. Ühtlasi oli tegu 31-aastase Millmani esimese ATP turniirivõiduga. Maailma esisajasse kerkis Millman esmakordselt 2015. aasta juulis, kui ta oli juba 26-aastane ja TOP50 sekka esmakordselt 29-aastaselt (2018 september), kui oli saavutanud oma seni parima tulemuse suure slämmi turniiril – US Openi veerandfinaal. Seevastu Challenger-turniire on Millman võitnud koguni 12 ja neist esimese 2010. aastal.

scroll to top