fbpx
Close

Herbert ja Mahut saavutasid karjääri suure slämmi

Nicolas Mahut (vasakul) ja Pierre-Hugues Herbert. Foto: Reuters/Scanpix

Vaid nelja koos mängitud aastaga said Prantsusmaa tennisistid Pierre Hugues Herbert ja Nicolas Mahut (5. asetus) täis karjääri suure slämmi paarismängus, kui alistasid tänases Australian Openi finaalis Henri Kontineni (Soome) ja John Peersi (Austraalia, 12) 6:4, 7:6.

Esimest korda mängisid prantslased koos siinsamas Melbourne’is 2015. aastal. Herbert meenutas autasustamistseremoonial, et kui neil jäi 2015. aastal üks võit puudu tiitlist, siis nad mõtlesid eelkõige: kas jõuame veel kunagi finaali. Nelja slämmiturniiri võitmisest ei osanud uustulnukate paar veel unistada.

Nüüd on aga slämm täis selliselt: 2015 US Open, 2016 Wimbledon, 2018 French Open ja 2019 Australian Open. 21. sajandil on sama suutnud vaid vennad Bob ja Mike Bryan, kellel muidugi kokku on märksa rohkem tiitleid (koos 16, Mike’il lisaks kaks koos Jack Sockiga).

Tänavu kohtusid Herbert/Mahut vendade Bryanitega veerandfinaalis ja võitsid 6:4, 7:6. Kui viimased kolm mängu võitsid prantslased kahes setis, siis 2. ja 3. ringis olid nad raskustes, kusjuures Rajeev Rami (USA) ja Joe Salisbury (Suurbritannia) alistasid nad 4:6, 7:6, 6:4, olles teise seti tie-break’is 2:5 taga ehk kahe punkti kaugusel väljalangemisest.


scroll to top