fbpx
Close

Helena Narmont võitis Monastiris ja peaks saama WTA edetabelisse

– Helena Narmont / Foto: ETL/Igor Pissarev

Helena Narmont võitis Monastiri 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri avaringis 31-aastase venelanna Natalja Orlova 7:6, 6:2 ja peaks nüüd saama WTA edetabelisse.

Narmont jõudis avaringist kaugemale kolmandat korda viimase 1,5 aasta jooksul (varem 2019 augustis Dublinis ja Batumis), aga kuna koroonaviiruse pausi tõttu arvestatakse edetabelitulemusi 2019. aasta märtsist, peaks Narmontil olema WTA ranking käes. Kuid seda veel kinnitatud uudiseks lugeda ei saa.

Esimeses setis päästis Narmont neli murdepalli ja läks ise murdega ette 4:2, kuid kaotas siis servigeimi 40:15 eduseisust. Veel tehti kaks vastastikust murret ja seisul 5:4 oli Narmontil ka üks settpall vastase servil, mis jäi realiseerimata. Kuid tie-break’is tuli Narmont välja 3:5 ja 5:6 kaotusseisust, võites 8:6.

Teises setis andis Narmont veelkorra võidetud murde tagasi (2:1 ja 2:2), aga kui eestlanna murdis uuesti seisuks 3:2, läks ta juba lõpuni veenvalt. Narmonti vastane Orlova on olnud kunagi maailma edetabeli 224. reket, aga seda nii ammu kui 2009. aastal. Ka oma kuuest ITF-i turniirist viis oli Orlova võitnud enne 2009. aastat. Praegu kuulub venelannale WTA edetabeli 982. koht.

Narmonti pallingut just ülearu kiita ei saa, sest ta tegi kahe ässa kõrval 8 topeltviga, kuid esimese servi õnnestumisprotsent (60) ja sellelt võidetud punktide arv (67%) olid paremad kui vastasel (54 ja 59%). Murdepallidel mängis Narmont samuti kindlamalt – temal 7st 5 ja vastasel 8st 3.

Veel pole teada, kellega Narmont teises ringis kohtub (mäng peetakse kolmapäeval), kuid tõenäoliselt on selleks esimese asetusega hispaanlanna Nuria Parrizas-Diaz, kes on maailma edetabelis 233. kohal. Narmont teeb kaasa ka paarismängus, kus tema partner on Katarina Kozarov (Serbia). Esimese ringi mäng peaks toimuma homme, aga üksikmängus jätkab Narmont jõululaupäeval.

scroll to top