fbpx
Close

ATP jagas 2020. aasta auhindu, ilma ei jäänud Djokovic, Nadal ega Federer

– Roger Federer sai fännide lemmikuks isegi aastal, mil ta mängis ainult ühe turniiri – Australian Openi
/ Foto: Pixabay

ATP jagas 21. detsembril lõppeva aasta auhindu, mille laureaatide seas olid ka kõige tuntumad meestennisistid.

Maailma parima valimine on lihtne – kes on edetabelis esimesed – ja nendeks said üksikmängus Novak Djokovic (Serbia) ning paarismängus Mate Pavic (Horvaatia) ja Bruno Soares (Brasiilia).

Aasta tagasitulijaks (come-back) valitis kanadalane Vasek Pospisil, keda 2019. aastal häirisid vigastused ning ta langes esisajast välja. Tänavu tõusis Kanada neljas reket Pospisil 89 kohta ja ta lõpetas hooaja 61. kohal.

Venelane Andrei Rublev (ATP 8.) valiti aasta enimarenenud mängijaks. See auhind läheb enamasti tipu lähistel paiknevale mängijale, kes tegi suurima arenguhüppe. Rublev võitis viis turniiri ja 41 mängu (10 kaotuse juures) ja oli selle arvuga võrdne Djokoviciga, kes küll kaotuseid (5) sai vähem. Siia võib kohe lisada, et Rublevi hispaanlasest juhendaja Fernando Vicente valiti aasta treeneriks.

Aasta uustulnukaks valiti 17-aastane Carlos Alcaraz (Hispaania, ATP 141.), kes kerkis 350 kohta ja võitis kolm Challenger-turniiri. Nii kerkis Alcaraz eksklusiivsesse klubisse, mille mängijad on võitnud vähemalt kolm Challengeri enne 18-aastaseks saamist. Selle klubi ülejäänud liikmed on Richard Gasquet (Prantsusmaa), Djokovic, Juan Martin Del Potro (Argentiina) ja Felix Auger-Aliassime (Kanada).

Stefan Edbergi nimelise spordimehelikkuse auhinna saajaks valisid kaasmängijad kolmandat aastat järjest ja üldse neljandat korda Rafael Nadali (Hispaania).

Arthur Ashe’i auhinna panuse eest heategevusse teenis ameeriklane Frances Tiafoe, kes seisis mitme koroonaviiruse vastu võitlemise ja ohvrite abistamise projekti eesotsas.

Oma lemmikud on ka fännidel. Võite kolm korda arvata, kes sai üksikmängijaist nende lemmikuks – ikka Roger Federer (Šveits) ja seda 18. korda järjest! Ehk siis alates aastast 2003, kui Federer võitis oma esimese slämmiturniiri, on ta alati olnud fännide soosik. Paarismängus valisid fännid lemmikuks Briti duo Jamie Murray/Neal Skupski.

Elutöö auhinna sai 67-aastane Austraalia treener Bob Brett, kes tippmängijaist on juhendanud Boris Beckerit, Goran Ivaniševici ja Marin Cilicit.

Meedia eriauhinna teenis Kevin Mitchell, kes Briti ajalehes The Guardian on spetsialiseerunud tennisest ja poksist kirjutamisele. Ta on valitud (1999) ka Suurbritannia aasta spordiajakirjanikuks ning on paljude raamatute autor.

scroll to top