fbpx
Close

Australian Openile sõidavad WTA edetabeli kõik 80 paremat mängijat

Tiitlit kaitseb Austraalias Sofia Kenin. / Foto: WTA

Kui sügisel oli USA ja Prantsusmaa lahtistel tippnaismängijate seas päris palju puudujaid, siis 8. veebruaril Melbourne’is algavale Australian Openile on WTA edetabeli 80 paremat üles antud täies koosseisus.

Tegelikult sai maailma 80. reket turniirile alles 82na, sest tema ees olid ka kaks mängijad, kes kasutasid vigastuseelset edetabelikohta (nn protected ranking). Esimene puuduja oli teada, sest maailma 84. reket Carla Suarez Navarro on Hodgkini lümfoomi (üks vähkkasvaja liike) tõttu karjääri lõpetanud. Veel ei mängi esisajast ameeriklanna Taylor Townsend (89.). Nii pääses viimasena põhitabelisse sakslanna Andrea Petkovic 102. edetabelikohaga.

Anett Kontaveit on järjekorras 23., nagu ka tema edetabelikoht, aga maailma 93. reket Kaia Kanepi pääses turniirile 94ndana, sest tema ees on küll kaks puudujat, aga samas kolm protected ranking‘uga mängijat. Anetti lõplik asetus Australian Openiks ei ole veel kindel, sest kuigi koosseis löödi lukku praeguse seisuga, mõjutavad asetust 5. jaanuaril algava Abu Dhabi turniiri tulemused.

Mõistagi pole välistatud, et mõni tennisistidest ikkagi loobub aasta esimesest slämmiturniirist näiteks vigastuse või viimasel ajal isegi sagedasema põhjusena koroonaviirusesse haigestumise tõttu.

scroll to top