fbpx
Close

ATP avaldas kalendri: hooaeg algab turniiridega USA-s ja Türgis

Tänavu Tallinnaski mänginud Ernests Gulbis Delray Beachi turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Meeste profitennise katusorganisatsioon ATP avaldas 2021. aasta esialgse kalendri kuni Australian Openi lõpuni.

Hooaeg algab 5. jaanuaril ATP250 turniiridega Delray Beachis (USA) ja Antalyas. Samal ajal (10.-13. jaanuar) peetakse Dohas Australian Openi kvalifikatsiooniturniir. Nii on Austraalia lahtised laienenud isegi kolme riiki, sest naiste valikturniir toimub Dubais (Araabia Ühendemiraadid) ja meeste turniir Kataris.

Pärast 13. jaanuari algab periood, mil mängijad lendavad Melbourne’i, et olla kaks nädalat karantiinis. Kuid enne Austraalia lahtiseid mängitakse veel 31. jaanuari ja 6. veebruari vahel kolm turniiri, kõik Melbourne’is. Üks neist on võistkondlik ATP Cup, mis esimest korda oli kavas tänavu jaanuaris ja ülejäänud kaks on ATP250 taseme turniiri. Kes aga Austraaliasse ei pääse, saavad jätkata Türgis ATP Challengeridel. Seal peetakse alates 18. jaanuarist kolm turniiri: üks Istanbulis ja kaks taas Antalyas.

Hooaja üks kahest avaturniirist Delray Beach Open on tavaliselt peetud veebruari teisel poolel ja seal mängitakse väljas kõvakattel. Tänavu nihkus aga Australian Open (8.-21. veebruar) kolme nädala võrra edasi ja Delray Beachi turniiri korraldajad reageerisid sellele ainsa võimaliku “augu” leidmisele kalendris enne slämmiturniiri.

Delray Beachis lubatakse tribüünidele ka pealtvaatajaid, kuid mitte rohkem kui 25% mahutavusest, mis on umbes 2000 inimest. Paik ise asub Florida lõunaosas, kus 20-kraadine ja soojem temperatuur püsib reeglina aastaringselt, ehkki mõned jahedamad ilmad on talvekuudel siiski võimalikud.

Võib eeldada, et ATP250 turniiridel suurem osa meeste edetabeli tipust siiski kaasa ei tee ning pigem jaotuvad tennisistid turniiidele geograafiliselt – ameeriklased rohkem Delray Beachis ja eurooplased Antalyas. Küll aga peaksid esikümne mehed kaasa tegema ühel kolmest Melbourne’is enne slämmiturniiri peetavast võistlusest. Tänavu osales suurem osa paremikust ATP Cupil.

WTA ei ole ametlikult oma hooaja alguse kalendrit veel välja kuulutanud, kuid tõenäoline on turniir Abu Dhabis jaanuari esimesel poolel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Kommenteeri
scroll to top