fbpx
Close

Harri Neppi: Sofia Kenin kontrollis finaalis mängu

Sofia Kenin pärast poolfinaali võitmist. / Foto: WTA

Treenerist ekspert Harri Neppi nimetas Australian Openi finaalis ameeriklanna Sofia Kenini võidu võtmeks suurepärast palli paigutamist.

“Väga geniaalselt suunab ta palli õigesse kohta,” ütles Neppi. “Ja tema jalgade asend sarnaneb Djokovici omale, selliselt liikudes ta ei pea üht lisasammu astuma, vaid sirutab jala kõrvale ja ulatub pallini. Kuigi tundus, et Muguruza lõi kõvemini ja ründas rohkem, oli mängu kontroll suuremalt jaolt ikkagi Kenini käes. Tema dikteeris tempot. Kaitses lõi Kenin väga hästi kõrget palli nagu Toomas Leius omal ajal.”

Neppi võrdles Keninit ka eelmisel kahel hooajal esile tõusnud noorema põlvkonna mängijate Naomi Osaka ja Bianca Andreescuga. “Nad mängivad võimsamalt, aga Kenin kontrollitumalt. Muidugi olen ma näinud ka mänge, kus Kenin jääb tugeva rünnaku vastu hätta. Näiteks kui Andreescu on väga heas hoos, siis ta võib Kenini nurka suruda. Aga see juhtub ainult siis, kui ründaja on täpne ja järjekindel. Sel juhul ei jõua Kenin õigeaegselt pallile juurde ning kontroll mängu üle kaob,” sõnas Neppi.

scroll to top