fbpx
Close

Eesti U12 poisid noppisid prantslastelt punkti, kuid kaotasid matši

Eesti poisid Winter Cupil koos kapten Taavi Treieriga. / Foto: Igor Pissarev

Täna peeti Viimsis Karulaugu tennisekeskuses U12 võistkondlikel rahvusvahelistel võistlused Winter Cup by Head poiste alagrupiturniiri poolfinaalid.

Eesti kohtus favoriidistaatuses Prantsusmaaga. Avamatšis tuli Luukas Raudkivil 51. minutiga alla vanduda Antonin Witzile 0:6, 0:6. Kuigi mängu oli siiski rohkem, kui numbrid näitavad, oli prantsuse poiss stabiilsem ning otsustavatel punktidel naeratas Witzile ka õnn. Tõeliseks komistuskiviks sai Raudkivile esimene serv, mida õnnestus mängu jooksul üldse vaid kaks korda servikasti lüüa.

Teises mängus kostitas Edwin Averjanov Lenny Couturieri korraliku vastupanuga, kuid ka siin sai määravaks prantslase parem stabiilsus. Kohati lauseksimatut mängu näidanud Couturier võitis täpselt tunni kestnud matši 6:2, 6:3. Ometi tuleb esile tõsta Averjanovi väga osavat tagajoonemängu ja agressiivset stiili, lihtsalt löögid ei jäänud veel maha. Couturier pidi eestlase alistamiseks kurja vaeva nägema.

Eesti U12 poiste koondise kapten Taavi Treier ütles, et prantslaste keskmine tase on ikka veidi kõrgem. „Ei saa öelda, et poisid halvasti oleks mänginud. Prantslased oskasid õigeaegselt mängutempot vahetada, mängisid hästi pikka palli. Averjanov mängis hea mängu, aga jäi prantuse poisi vastu liialt ühekülgseks.“

Aga paarismängus said Averjanov/Kristofer Karis emotsionaalses ja võitluslikus kohtumises väärt võidu. Prantsusmaa duo mustanahaline hiiglasekasvu Moise Kouame ja Witz olid hämmeldunud Eesti poiste heast mängu algusest ja leidsid endid kuue minutiga 0:3 tagaajaja rollist. Sellest nad ei toibunudki – 6:4, 6:4 Eestile. Kokkuvõttes siis 1:2 kaotus.

Paarismänguga jäi rahule ka Treier, kes ütles, et Karis/Averjanov tegid vägagi korraliku esituse. Homme madistavad Eesti poisid kolmandale kohale Slovakkiaga, kes jäi alla Itaaliale 0:3. Finaalturniirile sõidavad seega Itaalia ja Prantsusmaa, kes selgitavad pühapäeval Tallinna turniiri võitja.

Kohtadele 5.-8. pidi Portugal Moldovale andma loobumisvõidu, sest kõik poisid haigestusid viirustõppe. Ukraina alistas Taani 3:0. 

scroll to top