fbpx
Close

Harri Neppi: Kaia ees võtan mütsi maha, Anett on hakanud tagakäe poolelt võimsamalt suruma

Kaia Kanepi finaali järel kõnet pidamas. / Foto: AFP/Scanpix

Treenerist ekspert võttis kokku Kaia Kanepi ja Anett Kontaveidi esitused Australian Openi eelsetel turniiridel, mis lõppesid mõlemale finaalipääsuga.

Neppi hinnang on üldiselt kiitev, aga hoolimata heast tulemustest kasutab ta siiski ülivõrdeid ainult teatud nüanssides. “Kaia ees võtan mütsi maha, et ta niimoodi mängis. Juba varem ütlesin, et teine serv on paremaks läinud, aga ta ka aimab väljakul vastase lööke väga hästi,” ütles Neppi.

Neppi oli veidi mures, et kui Kaia esimestes ringides teipimist ei kasutanud, siis finaalis Elise Mertensi vastu oli jalg ja ranne juba seotud. “Tundub, et mingisugune tagajärg sellel pikal mängimisel ikka oli. Ma ei tea, palju see finaali tulemust mõjutas, sest Mertensi vastu on niikuinii raske, sest ta mängib väga täpselt. Kaia küll surus, aga ta ei oska palli nii täpselt paigutada nagu paljud seda teevad,” ütles Neppi.

Kuigi edetabelit arvestades parima võidu teenis Kanepi Arina Sabalenka üle, peab Neppi parimaks Kaia mängu poolfinaalis Jekaterina Aleksandrova vastu. “Sabalenka vastu oli ju teada, milles asi: kui vastane lööb ikka kõik vastu seina, on ikka parem mängida kui Mertensiga, kes ise üldse ei eksi. Aleksandrovaga mängu hindan kõige rohkem, sest vastane sai suurema osa punktidest otse servist – äss või Kaia tõrjeviga. Teises setis võitis venelanna oma 26st punktist ainult neli tagajoonelt. See näitab, kuidas Kaia tagajoonemängus domineeris,” ütles Neppi.

Kuidas läheb Kaial Australian Openil, seda Neppi ennustama ei hakka, sest raske on hinnata, kuidas võimalik väsimus mõjutab. “Olen kindel, et juba esimeses mängus Sevastovaga ei lähe kergelt,” sõnas ta.

Anett Kontaveit Melbourne’is. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveidi esitustest peab Neppi parimaks avaringi võitu Christina McHale’i üle. “Silma torkas esimene mäng, kus ta oli õnnelik, et sai välja päikese kätte ja jooksis ning tegi kõiki asju nii, nagu tavaliselt ei tee. Aga pärast hakkasid muud asjad segama, näiteks tuul ja ka rohkem lihtvigu,” ütles Neppi.

“Poolfinaalis oli Anettil Maria Sakkari näol selline vastane, et kui see mängija suudab tegutseda sama hästi nagu täna esimeses setis, siis ta võiks kogu Austraalia lahtised võita,” jätkas Neppi. “Müstiliselt hea mäng Sakkarilt, esimeses setis ei olnud Anettil võimalusepoegagi. Aga siis hakkasid tulema vead ja tundub, et kui füüsiliselt on Sakkari hea, siis pea eriti mängu ei jaga. Anettil oli natuke õnne ka. Kokkuvõttes mängis Anett taseme välja.”

Neppi muidugi teab, et Aliaksandra Sasnovitš on Australian Openil Kontaveidile ebamugav vastane. “Ta võib väga erinevalt mängida, kui tal vigu hakkab tulema, siis jääbki eksima,” ütles Neppi valgevenelanna kohta. “Eks kõik üritavad Anetti vastu olla võimalikult agressiivsed. Kui mängid tema vastu pehmelt, siis hakkab Anett ise lööma.”

Neppi nõustus Tennisneti väitega, et üldisemas plaanis ründab Anett mitmekülgsemalt, aga üks konkreetne äralöök, millega punkti lõpetada, on Kaial parem. “Kuigi Anett on hakanud üsna tapvalt lööma tagakäe poolelt, seal ta surub võimsalt. See on tal valus löök, aga Anettile sobivad mängijad. kes tugevalt ei servi. Kaiale nii palju ei loe, kui ründavas stiilis mängib vastane, tema lööb igal juhul ise, kuna valikut pole, sest ta liigub kehvemini.”

scroll to top