fbpx
Close

Harri Neppi: hea serv aitas Kanepi võidule

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

US Openil teist aastat järjest hästi alustanud Kaia Kanepi igat mängu võimalusel jälgival Harri Neppil on nii mõndagi silma hakanud.

Treener Harri Neppi kommenteeris Kaia Kanepi tänaöist võitu 21-aastase šveitslanna Jil Teichmanni üle nii, et eelkõige hea palling aitas eestlanna võidule. “Kaia oli üsna hädas vasakukäelise vastase serviga, tegi tõrjel palju vigu. Kui võrdleme Kaia mängu Anett Kontaveidi omaga, siis praegu on Kaial serv, aga Anettil tõrje tunduvalt parem. Simona Halepi vastu tuli Kaial mäng paremini välja, sest esireket mängis nii-öelda standardset tennist, aga Teichmann lööb kohati ebamugavamalt, kuigi tal Halepi taset muidugi pole,” rääkis Neppi.

Järgmine matš on Neppi jaoks huvitav, sest Kanepi kohtub tema kunagise õpilase Mart Petersoni tütre Rebeccaga, kes on tõusnud Rootsi esireketiks. Peterson kerkis esisajasse pärast maikuus ITF-i 100 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiri võitmist Prantsusmaal ja on nüüd juba 61. ning WTA jooksvas edetabelis (arvestab ka US Openi praegust edu) juba 54. Cincinnati turniiri avaringis oli Peterson võitnud Katerina Siniakovat, kes nüüd napilt Kontaveidi alistas, ja kaotanud maailma 15. reketile Elise Mertensile alles otsustavas setis 6:7.

Neppi ennustas valesti, et Peterson ei jõua 3. ringi Kanepi vastu. “Rebecca on väga hoolas mängija ja päris hea serviga, kuid mingit erilist relva tal pole, tema mäng sobib rohkem liivaväljaku tennise jaoks,” arvas Neppi. “Kui Kaia mängib oma tasemel, peaks ta kohtumise võitma.” Ükskõik, kas võidab eestlanna või Eesti päritolu rootslanna, tuleb talle igal juhul vastu Williams, sest teises paaris mängivad õed Serena ja Venus omavahel.

scroll to top