fbpx
Close

Halep ja Rõbakina jõudsid Dubai turniiri finaali

Hooaja komeet Jelena Rõbakina. / Foto: EPA/Scanpix

Neljapäeva õhtul Anett Kontaveiti alistanud Petra Martic (Horvaatia, 8) ei jõudnud Dubai turniiri finaali, sest kaotas reedel Jelena Rõbakinale (Kasahstan) 6:7, 6:7.

Mõlemas setis oli Marticil enne tie-break’i kasutada settpall. Esimeses setis oli Martic kaua murdega ees, kuid seisul 5:4 ta loovutas oma pallingu 40:30 edule ja settpallile vaatamata. Tie-breakis päästis Martic seisul 2:6 kolm settpalli, aga neljandat enam mitte.

Teist setti asus Martic kohe murdega juhtima 3:0. Ent Rõbakina viigistas 4:4. Seisul 6:5 oli nüüd Marticil kasutada settpall vastase servil, aga teist korda jäi tal otsustav punkt võitmata. Tie-break oli veel ühepoolsem ja lõppes Rõbakina kasuks 7:2.

Mõlemad mängijad tõusevad esmaspäeval karjääri parimale kohale, mis on WTA rankingus vastavalt Marticil 14. ja Rõbakinal (hetkel) 17. 20-aastane Kasahstani neiu on 2020. aasta üks kuumimaid mängijaid, hooaja jooksvas edetabelis on ta neljas. Dubai on sel aastal juba Rõbakina jaoks neljas finaal, varem ta võitis Hobartis, aga kaotas lõppkohtumise Shenzhenis ja Peterburis. Muide, Anett Kontaveit on aasta jooksvas edetabelis kümnes ja peaks sellele kohale jääma ka pärast Dubai turniiri. Õiges WTA edetabelis, mis arvestab viimase 12 kuu tulemusi, kerkib Eesti esireket 22. kohale, kus ta oli ka pärast Australian Openit.

Teine tänane poolfinaal oli ühepoolne – maailma teine reket Simona Halep (Rumeenia) lausa purustas 6:2, 6:0 turniiri üllataja Jennifer Brady (USA), kes aga samuti tõuseb WTA edetabelis karjääri kõrgeimale 45. kohale. Halep jääb olenemata finaali tulemusest püsima 2. kohale, Rõbakina aga tõuseks võidu korral 16ndaks.

scroll to top