fbpx
Close

Haabneeme Paf Openil pakuvad Kaia Kanepile konkurentsi kolm TOP 200 mängijat

– Kaia Kanepi tänavusuvisel Tallink Estonian Openil, kus ta võitis. / Foto: Karmen Kärg

Haabneemes teisipäeval alanud (kvalifikatsioonimängud toimusid ka varem) ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga naiste turniiril mängib ka Eesti teine reket Kaia Kanepi, kes on äsja avaldatud WTA edetabelis 72. kohal.

W25 taseme turniiri kohta on koosseis Karulaugu Forus Tennisekeskuse väljakutel toimuval võistlusel üsna tugev, aga võinuks olla veel tugevam, kui turniirist poleks loobunud maailma 82. reket Marina Zanevska (Belgia). Tema eemalejäämine on siiski mõistetav, sest Zanevska võitis eelmisel nädalal Prantsusmaal 80-tuhandelise ITF-i turniiri, millega ta tõusiski esisajasse. Eesmärk sai täidetud ja teist turniiri kohe otsa mängida polnud vajalik.

Kuid Kanepile pakuvad konkurentsi siiski kolm TOP 200 mängijat, kelleks on Dalma Galfi (Ungari, WTA 123.), Katie Boulter (Suurbritannia, 154.) ja Mariam Bolkvadze (Gruusia, 183.). Neist Galfi on suvest alates olnud väga heas vormis, sest juuli algul oli ta veel maailma 205. reket. Pärast seda on aga Galfi jõudnud ITF-i 100-tuhandelisel turniiril finaali, WTA 250 turniiril poolfinaali, läbinud US Openil kvalifikatsiooni (kaotas põhiturniiri 1. ringis) ja jõudnud ITF-i 80-tuhandelisel turniiril finaali.

Eesti tennisistidest pääsesid põhiturniirile veel Elena Malõgina (WTA 479.), Maileen Nuudi (962.) ja Maria Lota Kaul (1261.). Kõik kolm said vabapääsme, sest isegi Malõgina ei pääsenud oma edetabelikohaga otse põhitabelisse, aga näiteks eelmistel nädalatel oli ta Karaganda W25 turniiridel sinna pääsenud, seega on koosseis ka ühtluse poolest Tallinnas tugevam. Kolm Eesti mängijat (Kanepi, Kaul ja Malõgina) kuuluvad ühte tabeliveerandisse. Kaulil on kohe väga raske vastane endise TOP 200 mängija Katie Swani (Suurbtitannia, WTA 286.) näol ja selle kohtumise võitja läheb kokku Kanepiga, kes suure tõenäosusega võidab avaringis kvalifikatsioonist edasipääseja.

Vaadake üksikmängu tabelit siit.

Kvalifikatsioonis pääses eestlannadest otsustavasse ringi Valeria Gorlatš, kes alistas Katriin Saare 7:5, 7:5. Esimeses ringis kaotasid Viktoria Kleer Kliimand, Lissi Kubre, Anet Angelika Koskel ja Polina Ramenskaja.

Päeva jooksul teeb Tennisnet uue uudise ka tänastest tulemustest. Eestlannadest mängivad täna Kaul ja Gorlatš, ent koguni kuus Eesti tennisisti teeb avalöögi paarismängus.

scroll to top