fbpx
Close

Prahas algab täna Billie Jean King Cupi finaalturniir

Koduväljakul on favoriit Tšehhi. Pildil võistkonna teine reket Marketa Vondroušova ja treener-kapten Petr Pala. / Foto: Imago images/Scanpix

Prahas algab täna 12 naiskonna osavõtul Billie Jean King Cupi (varem Federation Cup) finaalturniir, mis sellisel kujul ja samas koosseisus oleks pidanud toimuma juba 2020. aastal, aga koroonapandeemia tõmbas sellele kriipsu.

Prahas on 12 naiskonda jaotatud nelja kolmeliikmelisse gruppi. Igast grupist saab edasi ainult võitja, Siin on gruppide koosseisud:

A: Prantsusmaa (1. asetus), Venemaa TF (mängib föderatsiooni nime all, sest riik ei tohi osaleda), Kanada

B: Austraalia (2), Valgevene, Belgia

C: USA (3), Hispaania, Slovakkia

D: Tšehhi (4), Saksamaa, Šveits.

Nagu eeldada võis, ei ole kõik tiimid kohal tugevaimas koosseisus. Näiteks maailma esireket Ashleigh Barty (Austraalia) oli juba varem teatanud hooaja lõpetamisest, Valgevene eest ei mängi maailma teine reket Arina Sabalenka, ameeriklannadel puudub Jessica Pegula ja muidugi olid juba varem hooajale punkti pannud Serena Williams ja Sofia Kenin. Danielle Collinsi ja Shelby Rogersi juhtimisel võib USA siiski alagrupi võita, sest nende grupis ei tee Hispaanial kaasa WTA finaalturniirile jõudnud Garbine Muguruza ja Paula Badosa.

Peafavoriit võib olla kodus mängiv Tšehhi, sest teda esindab maailma kolmas reket Barbora Krejcikova ja pea alati võib loota punkti paarilt Krejcikova/Katerina Siniakova. Parimas koosseisus on Venemaa, ehkki nende mängijad pole viimasel ajal TOP20 sees olnud, nüüd aga Anastassia Pavljutšenkova siiski suvest saadik seal püsib. Kaasa teevad ka Darja Kasatkina ja Kremlin Cupil võidule väga lähedal olnud Jekaterina Aleksandrova.

Kuid esireketid on kohal näiteks ka Saksamaal (Angelique Kerber), Belgial (Elise Mertens) ja Šveitsil (Belinda Bencic).

scroll to top