Haabneeme Paf Openi esikoht läks Norrasse

Maailma 396. reket Malene Helgo (Norra) võitis mõnevõrra üllatuslikult Forus Viimsi spordikeskuses täna lõppenud Haabneeme Paf Openi.

Finaalis oli 23-aastase Helgo vastane ITF-i W25 turniiri favoriit, esimesena asetatud Arantxa Rus (Holland, WTA 115.), kes ainsa osalejana on kuulunud ka maailma esisajasse. Aga Helgo võitis väga kindlalt 6:4, 6:2, kusjuures mõlemas setis oli norralanna kahe murdega ees, aga esimeses andis seisul 5:2 ühe murde tagasi. Rohkem servigeime Helgo ei kaotanud.

Kui alates veerandfinaalist, kus Helgo alistas Eesti kolmanda reketi Elena Malõgina, ta enam ühtki setti ei kaotanud, siis turniiri algus oli norralannale keeruline ja esimeses ringis võitis ta Weronika Falkowska (Poola, 5) 7:6, 2:6, 7:5, kaotades seega rohkem geime. Falkowska on aga teine naismängija, kes sel aastal Eestis ITF-i turniiri võitnud, tema sai esikoha suvel Pärnus Kapitel Openil. Nii oli esimese ringi mäng justkui teatepulga ülevõtmine.