fbpx
Close

Kristjan Tamm kaotas finaalis esimesena asetatud vastasele

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm mängis Al Zahras (Kuveit) ITF-i M15 turniiril oma tänavust esimest finaali, kuid kaotas maailma 466. reketile Yanki Erelile (Türgi), kes oli turniiril esimesena asetatud.

Servimurdeid oli lõpuks võrdselt, mõlemal mehel kaks, aga Tamm tegi need samas setis, kuid Erel kahes erinevas ja nii jäi türklane peale 6:3, 1:6, 6:3. Pärast avaseti kaotust ei tulnud pööre kohe – teise seti algul pidi Tamm kahes servigeimis päästma murdepalli ja 2:1 edu ei tulnud lihtsalt. Siis sattus aga eestlane hoogu ka võitis neli geimi järjest. Otsustava seti algul oli omakorda serviga rohkem raskustes Erel, kuid seti keskel tegi just tema murde seisuks 4:2 ja hoidis seejärel pallingut kindlalt – vastase kahes servigeimis sai Tamm kokku vaid ühe punkti.

Tamm lõi koguni 13 ässa ja vastane mitte ühtki, aga topeltvigadega andis eestlane pisut tagasi (6 ühe vastu). Aga Erel ilmselt rõhuski mitte esimese servi tugevusele, vaid stabiilsusele – ta sai 79% esimest pallingut sisse, kuigi ka Tamme 68% oli tema servi tugevust arvestades väga hea. Esimeselt servilt võitsid mõlemad 81% punktidest, aga teisel servil Erel 36 ja Tamm 32%. Kuna aga Tamm pidi teist servi lööma rohkem kui vastane, kaotas ta sellega kokku 17 ja Erel 9 punkti – napp vahe tuligi sealt.

scroll to top