Grete Gull üllatas Serbias, ka Daniil Glinka pääses edasi

Grete Gull. / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti tennisisti, kes täna mängisid ITF-i turniiridel avaringi kohtumise, said võidu.

Grete Gull, kes sai Kuršumlijska Banja W15 turniirile vabapääsme (wild card), alistas avaringis maailma 1300. reketi Carola Cavelli (Itaalia) 1:6, 6:2, 6:3. Võib-olla see tulemus ei olegi üllatus, aga ikkagi saavutus 17-aastaselt Gullilt, kellel WTA edetabelikohta pole. Esialgu ta edetabelisse veel ei pääse, sest WTA nõuab selleks punkte kolmelt erinevalt turniirilt.

Tenniseeksperdi Riho Kalluse sõnul oli Gull ise korraldajailt küsinud, kas ta võiks saada vabapääsme. Kuna ta oli samas kohas kaks turniiri mänginud ja eriti edukalt paarismängus, otsustasid korraldajad talle vabapääsme anda. Kalluse sõnul aitas kaasa, et Serbia oma mängijad, kes olid nö edasipääsu piiril, said otse põhitabelisse ega vajanud enam wild card’i.

Veel täna mängivad nii Gull kui ka Andrea Roots oma partneritega paarismängu avaringi kohtumise- Teisena asetatud Liisa Varul ja Denise Valente (Itaalia) pääsesid otse veerandfinaali.

Kachreti M25 turniiril sai Daniil Glinka avaringis jagu Orel Kimhi’st (Iisrael, ATP 450.) 6:2, 6:4. Glinka oli vastasest vaid kaheksa kohta edetabelis kõrgemal, seega oli kindel võit hea saavutus. Kachretis mängitakse kõvakattel ja seal pani Glinka oma servi maksma – vastasel oli ainult üks murdepall mängu viimases geimis. Aga tegelikult dikteeris ka seda geimi Glinka, sest ta juhtis 40:15 ja lõpuks võitis kuuendalt matšpallilt. Glinka lõi 6 ässa ja võitis esimeselt servilt 74% punktidest.

Paarismängus said aga Glinka ja Karl Kiur Saar teisipäeva õhtul 6:2, 3:6, 6:10 kaotuse Türgi paarilt Altug Celikbilek/Cem Ilkel.

Teatamata on veel üks varasem tulemus Kachretist – Kristjan Tamm kaotas kvalifikatsiooni otsustavas ringis jälle Jevgeni Tjurnevile (-), kuid seekord märksa tasavägisemas mängus, kui eelmisel nädalal Tbilisi M15 turniiril. Seal kaotas Tamm põhitabeli avaringis Tjurnevile 2:6, 6:7, aga nüüd Kachretis 6:3, 6:7, 4:10.