Mark Lajal langes Charlestoni Challengeril välja

Mark Lajal. / Foto: Little Rock Challenger

Mark Lajal kaotas Charlestoni Challenger 75 turniiri avaringis Abdullah Shelbayhile (Jordaania) pärast ehad algust 6:1, 4:6, 4:6.

Võimalik, et Lajalit mõjutas kerge vigastus, sest ta kasutas otsustava seti eel arstipausi. Tundus, et Eesti esireketi serv enam teisest setist alates ei toiminud.

Esimene sett oli väga kindel. Lajal oli vastasest märksa agressiivsem ja vaatamata pehmele mängule tegi Shelbayh ka rohkem vigu. Maailma edetabelis on Lajal eakaaslasest (mõlemad on sündinud aastal 2003, kuid Jordaania esireketi 20. sünnipäev on alles novembris) 40 kohta eespool (234. ja 274.) ning ta oli ka noorteklassis edukam parema edetabelikoha (13. vs 27.) ning kahe 1. kategooria turniiri võitmise arvel.

Igatahes sai Lajal esimese murde kergelt kätte, kui Shelbayh lõi kaks tilkpalli poolde võrku. Teine murre tuli juba tänu Lajali heale tõrjemängule. Eesti esireket oli seti ja murdega ees 6:1, 1:0, kui vastane murdis tagasi. Alates seisust 1:1 võitis Shelbayh oma serve kindlalt (neljas geimis loovutas ainult kaks punkti), aga Lajal pidi kõvasti vaeva nägema, et pallingut hoida. Lõpuks seisul 4:5 see enam ei õnnestunud. Shelbayh, kes endiselt oli pigem passiivsem, kaitses nüüd kindlamalt ja lõi Lajali rütmist välja.

Otsustavas setis suutis Lajal 0:2, 15:40 seisus tagasi murda ja ka 2:4 kaotusseisust tuli ta välja 4:4 viigiga. Aga kui esimene serv nii hästi ei kulge kui vaja, kaotas Lajal taas pallingu seisul 4:5 ja sellega mängu. Ehkki Eesti esireket võitis geimi rohkem, jäi ta punktidega alla 79:85, sest nulliga võidetud geime oli Shelbayhil rohkem. Esimeselt servilt võitis Lajal 55 ja vastane 78% punktidest. Murdepalle realiseeris Lajal 8st 5 ja Shelbayh 13st 5.