Georg Strasch võitis kindlalt, Sandra Tolli üllatas

– Georg Strasch / Foto: ETL/Igor Pissarev

Eelmisel nädalavahetusel peetu U14 vanuseklassi GP-sarja etapid nii poistele kui ka tüdrukutele.

Poisid mängisid kolmes tugevusgrupis Tallinki tennisehallis. Tugevaimas grupis oli esimesena asetatud Georg Straschi üleolek selge, ta ei loovutanud ühelegi vastasele üle kolme geimi. Poolfinaalis alistas Strasch Indrek Herman Raudkivi (3) 6:3, 6:0 ja finaalis Henry Inki (4) 6:0, 6:1. Ink oli poolfinaalis välja lülitanud teisena asetatud Sten Hiiesalu 3:6, 7:5, 6:4. I grupi lohutusturniiri võitis Ignas Grusnius.

Ka poiste II grupis pääsesid kõik asetatud mängijad nelja parema hulka, aga mõlemad poolfinaalid lõppesid asetusele vastupidiselt. Nii võitis Jaagup Joonas (4) Luukas Raudkivi (1) 4:6, 6:4, 6:1 ja Ken Ink (3) Robin Kilp’i (2) 6:1, 6:4. Finaalis alistas Ink Joonase 6:2, 6:2. Lohutusturniiri võitis Klim Paškov.

III grupis valitses kindlalt asetamata Kim Dominick Karjus, kes kaotas neljas mängus kokku vaid neli geimi. Sealjuures kaotasid kõik neli asetatud mängijat kas 1. või 2. ringis. Poolfinaalides võitis Karjus Ralf Filip Kivari 6:0, 6:0 ja Alexander Vdovichev Torm Helde 5:7, 6:3, 6:2. Finaalis lõppes mäng Karjuse 4:0 eduseisul vastase loobumise tõttu. Lohutusturniiri võitis Keven Ungert.

U14 tüdrukud mängisid Tartus MK Tenniseklubi väljakutel Veeriku spordikeskuses. Tugevama grupi turniir tõi kaasa palju üllatusi, sest esimesed kolm asetatud mängijat ei pääsenud isegi poolfinaali. Marie Johanna Lapimaa alistas veerandfinaalis Katarina Brit Eskeni (1) 2:6, 7:5, 6:2 ja Sandra Tolli Nora Leinuse (2) 6:4, 6:4. Samad mängijad jätkasid võidukalt ka poolfinaalis, kui Lapimaa alistas Vladislava Zautina (4) 6:1, 7:5 ja Tolli Katarina Jaska 6:1, 6:4. Finaalis võitis Tolli Lapimaad 7:5, 6:3. Tuleks kindlasti rõhutada, et Lapimaa on alles U12 klassi mängija. Lohutusturniiri võitis Miriam Ränkel.

Seevastu II grupis lõppes turniir seaduspäraselt, kui esimesena asetatud Loore Kull võitis kõik mängud kahes setis. Poolfinaalis võitis Kull Eleanora Roosi 6:4, 6:0 ja finaalis Paula Puhtla 6:2, 6:0. Puhtla oli poolfinaalis võitnud Roberta Rohumägi 7:5, 6:2. Lohutusturniiri võitis Miia Mihhailov.

III grupis lülitas Kristella Vaikmäe 2. ringis välja esimesena asetatud Anna Trofimova 7:6, 6:3 ja sealt edasi kulges võiduka lõpuni: poolfinaalis alistas Vaikmäe Nora Lehto 1:6, 6:4, 6:1 ja finaalis Simona Ladva (2) 6:4, 7:5. Ladva oli poolfinaalis võitnud Meribel Kimberi 6:3, 6:3. Lohutusturniiri võitis Rebeka Rohumägi.

Eeloleval nädalavahetusel toimuvad U12 ja U16 vanuseklassi GP-etapid.