fbpx
Close

Kaia Kanepi kohtub Reimsis kunagise maailma 20. reketiga

– Kaia Kanepi / Foto: ETL/Karl Toomsoo

Kaia Kanepi mängib Prantsusmaal teist 25 000 dollari auhinnafondiga turniiri järjest. Ka sel nädalal Reimsis on ta asetatud esimesena.

Ent seekord tuleb tal esimeses ringis rinda pista hoopis ohtlikuma vastasega, sest kuigi 22-aastane Ana Konjuh (Horvaatia) on hetkel maailma 634. reket, oli ta kunagi maailma üks tugevamaid juuniore ja 2017. aastal kerkis WTA edetabelis ka 20. kohale. Konjuh pääses Reimsis mängima tänu korraldajate vabapääsmele.

Pärast pooleteistaastaselt vigastuspausilt naasmist võitis Konjuh 25-tuhandelise turniiri kodumaal Zagrebis, kuid eelmisel nädalal Cherbourgis pääses põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu, ent kaotas avaringis hilisemale finalistile Harriet Dartile (Suurbritannia).

Maailma edetabelis kerkis Kanepi sel nädalal 105. kohale. Praegu peaks ka sellest edetabelikohast piisama, et teenida otsepääse Australian Openile, sest koroonaviiruse ajal on slämmiturniiridel puudujaid tavapärasest rohkem. Tänavu oli Kaia enne Australian Openit maailma edetabelis 101. kohal ja pääses eelviimasena Melbourne’is põhiturniirile.

Kanepi ja Konjuhi kohtumist teisipäevases ajakavas pole, järelikult toimub mäng kolmapäeval.

scroll to top
Inline
Inline