fbpx
Close

Lleyton Hewitt süüdistab Bernard Tomicit enda ja pere ähvardamises

Lleyton Hewitt krimpsutab nina pressikonverentsil. / Foto: EPA/Scanpix

Austraalias lahvatas nüüd juba täie hooga tüli Davis Cupi meeskonna kapteni Lleyton Hewitti ja koondisest kõrvale jäetud mängija Bernard Tomici vahel.

Kui Tomic esines pressikonverentsil pärast avaringi kaotust Marin Cilicile, ütles ta muu hulgas, et Hewitt peaks kapteni kohalt tagasi astuma, sest ta eelistab teatud konkreetseid mängijaid teistele.

Neljapäeval andis omakorda pressikonverentsi Hewitt, kes osales vabapääsmega paarismängus, aga langes avaringis välja. Hewitt ütles, et tüli tema ja Tomici vahel on kestnud juba rohkem kui aasta ja selle peamine põhjus olevat Tomicile vabapääsmete jaotamine või mittejaotamine teatud turniiridel. Nüüd ütles Hewitt, et nii kaua, kui tema on koondise eesotsas, ei pääse Tomic Davis Cupile mängima.

“Ma tõmbasin tema võimalusele ette selge joone pärast seda, kui ta mind ähvardas,” tunnistas Hewitt. “Kui mina ja minu pere said temalt sellise sõnumi, siis ei ole mõtet meil enam edasi rääkida.”

Pärast küll Hewitt täpsustas, et kuigi ähvardused olid nii verbaalsed kui ka füüsilised, ei võtnud ta asja nii tõsiselt, et Tomic võiks neid ka tegelikult toime panna. “Kõige rohkem masendab mind, et olen püüdnud aidata Berniet, veetnud temaga aega turniiridel ja proovinud talle leida treenerit ja kogu abipersonali, et tal oleks parem võimalus edasi minna.”

Esimene vastuolu Hewitti ja Tomici vahel tekkis siis, kui Tomic väitis, et Austraalia ei suuda temata võita Davis Cupi matše. Nüüd lisas Tomic, et Hewitt pole tülis mitte ainult temaga, vaid ka näiteks Thanasi Kokkinakkise ja Nick Kyrgiosega.

Pärast seda väidet Kyrgios ja Kokkinakkis kiiresti eitasid Tomici sõnu ja ütlesid, et nad saavad Hewittiga hästi läbi. Ometi postitas Kyrgios pärast Twitteris säutsu, kus oli foto Hewittist jälgimas Alex De Minauri mängu. Kyrgios küsis oma fännidelt irooniliselt, et arvake, kelle mängu ta vaatab. Asi oli selles, et samal ajal mängisid muudel väljakutel veel kaks Austraalia koondislast Matthew Ebden ja John Millman. Sellega soovis Kyrgios justkui näidata, et Hewittil ikka on oma “lemmiklaps”.

“Bernie on Bernie, ta muudkui kaotab ja siis kaebab.” ütles Hewitt, kes oli ka pettunud, et ajakirjanikud pühendasid nii palju küsimusi tülile, aga mitte Austraalia mängijate edule Openil. “Üks kloun annab rumala kommentaari ja sellest tehakse peauudis. Samas on meil siin erilised mängijad, kes teevad erilisi asju. Kodune suurturniir on aastas ainult kaks nädalat, aga meie võtame neilt kogu sära.”

scroll to top