Anett Kontaveit pakkus publikule närvikõdi, aga lõpuks võitis kindlalt

– Anett Kontaveit intervjuud andmas / Foto: Igor Pissarev

Poleks küll uskunud, et Anett Kontaveit kaotab maailma 265. reketile Despina Papamichailile seti, aga lõpp hea, kõik hea: Eesti viigistas Fed Cupi I grupi turniiril Tallinnas seisu 1:1 ja otsustab paarismäng.

Anettil ei tulnud kahes esimeses setis kuidagi välja esimene serv ja ründelöögid olid ka ebastabiilsed. Peab ka tunnustama kreeklannat, kes mängis paremini kui maailma kolmanda saja tennisistilt võib eeldada. Ta kaitses hästi, aga suutis vahel ka nõelata kontrarünnakuga.

Avasetis sai Kontaveit pärast servigeimi loovutamist küll murde tagasi, aga seisult 3:2 enam geimi ei võitnud – see periood oli Anettil kõige ebakindlam tänases kohtumises. Teises setis oli Kontaveit kahe murdega ees 4:1, aga ikka läks veel ärevaks. Seisul 4:3 ei saanud Anett kuidagi oma servigeimi ära lõpetatud, kuni üks ründelöök ülinapilt riivas joont ja loeti punktiks kreeklanna protestimisest hoolimata. Kui teise seti edu 5:3 oli käes, siis Anett enam ühtki geimi ei kaotanud. Tulemus 3:6, 6:3, 6:0 on ju lõpuks numbriliselt üsna kindel, aga närvikõdi publikule Anett ikkagi pakkus.

Umbes kella 21.30 paiku peaks algama paarismäng, kus Eestit esindavad samad mängijad, kes tegid kaasa ka üksikmängudes ehk Kontaveit ja Elena Malõgina. Võib olla 99% kindel, et ka Kreeka paneb välja Papamichaili ja Valentini Grammatikopoulou, sest nende ülejäänud kaks võistlejat on veel U16 vanuseklassi tüdrukud.