Favoriidid ei vääratanud tänastes meeste veerandfinaalides

– Dominic Thiem / Foto: AP/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel peeti täna kaks eile ärajäänud meeste üksikmängu veerandfinaali.

Esimesena pääsesid duši alla Dominic Thiem (Austria, ) ja Karen Khachanov (Venemaa, ), nende veerandfinaal kulges kiiresti ja eelkõige tänu Thiemile, kes oli platsil väga enesekindel ja dikteeris mängutempot. Thiemi võidunumbrid olid 6:2 6:4 6:2. Khachanovi palling oli seekord ka üsna ohutu, esimeselt servilt võitis ta vaid 61% ja teiselt servilt 44% punktidest. Samad näitajad olid Thiemil oluliselt paremad: 80% ja 63%.

Thiem tegi põhimõtteliselt, mis tahtis. Kuna ta dikteeris tempot, siis sai ta esitleda lisaks võimsusele edukalt ka muid mänguelemente. Igal juhul on austerlane mäng-mängult tõusnud üha paremasse mänguvormi, millega võib poolfinaalis talle vastu tuleva maailma esinumbri Novak Djokovici elu raskeks teha.

Novak Djokovicil oli ka võrdlemisi lihtne päev, vaid esimeses setis oli teatavaid šansse Alexander Zverevil. Zverevi puhul andis tunda väsimus, mida oli eelnevatest ringidest kontidesse koguned. Lisaks ei toiminud Zverevil üldse teine serv, mis oli serblasele ohutu ning sageli jäid Zverevi löögid lühikeseks. Alates avaseti seisust 5:5 valitses mängu käiku ja punktide ülesehitust Djokovic. Võit tuli numbritega 7:5 6:2 6:2.

Kogu aeg valitses selline tunne, et Djokovicil on veel lisakäik varuks ja ta pingutas just niipalju kui vaja. Pikad pallivahetused kurnasid Saksamaa tennisisti ühe rohkem ja vajadusel serblane nõelas efektiivselt.

Zverev lõi küll kümme ässa, ent kaheksa topeltviga sinna juurde oli liiast. Teiselt servilt võitis serblane 63%, sakslane vaid 44% punktidest. Vahe tuli sisse ka esimeselt servilt võidetud punktides: 80%-61%. Djokovic tegi lihtvigu vaid neis geimides kui kaotas veidi kontsentratsiooni, muidu polnud Zverevil millestki kinni haarata.

Seega homsetes poolfinaalides näeme titaanide heitlust: Djokovic vs Thiem ja Federer-Nadal.