fbpx
Close

Endine tennisestaar hoiatab: pärast pikka pausi ei tohi alustada järjest tippturniiridega

Peter Fleming (keskel) 2010. aasta Wimbledoni Legendide paarismängu turniiril koos prantslase Guy Forget’ga, kellega koos võitis ameeriklane ka ühe ATP turniiri. / Foto: Wikipedia

Endine tennisekuulsus, üksikmängu maailma kaheksas reket ning paarismängu esireket ja seitsmekordne slämmivõitja Peter Fleming arvab, et profitennise algus pärast koroonaviiruse pausi ei tohi olla liiga kiire.

“Loodan, et kalendrisse paigutatakse ka nädalaid, kus peetakse väiksema auhinnafondiga turniire, siis saavad tipud puhata. Üle nelja-viie nädala järjest ei saa mängida keegi isegi tippvormis olles,” leidis Fleming.

Praegu on aga olukord selline, et kui profitennis augustis jätkuks, oleksid kohe järjest tugevad turniirid USA-s, siis kahenädalase vahega kaks slämmiturniiri ja nende vahel veel kevadest edasi lükatud Masters-turniirid – kõik need võistlused on ka sellised, kus peaksid osalema nii ATP kui ka WTA tippmängijad. “Loodame, et näeme siiski selle aastanumbri sees profitennist, kuigi see tundub üha enam ebakindel,” lisas Fleming.

Tihe kalender oli ka põhjus, miks Wimbledoni korraldajad otsustasid turniiri ära jätta, sest nende kahjumi kattis vähemalt osaliselt kindlustus. “Enamik mängijaid vajab enne Wimbledoni ka muruga harjumist ja väiksemaid turniire sellel kattel,” ütles Fleming, et kolm suure slämmi turniiri poleks enam augustist alates kalendrisse mahtunud.

Veelgi suurem oht, kui see, et turniire üldse ei toimu, on nende pidamine tühjade tribüünide ees. “Selle põhjal, kuidas asjad praegu kulgevad, võib eeldada, et pealtvaatajaid me sel aastal tenniseturniiridel näha ei pruugi,” ütles Fleming. “Kui näiteks korvpalli profiliiga NBA elab selle üle, sest neil on nii mahukad telelepingud, siis tenniseturniirid jäävad ilma piletituluta kahjumisse. Just mõni väiksema turniiri korraldaja võib seetõttu üldse võistluse pidamisest loobuda.”

Fleming ise on viimastel hooaegadel töötanud regulaarselt US Openi telekommentaatorina. “Ka see slämmiturniir nõuab mitmekuist ettevalmistust,” rõhutas Fleming, et kui otsus tuleb teha juuni algul, ei pruugi see olla positiivne. “Kui aga edasi lükata, siis läheb turniir juba kooliaasta sisse ning jahe ilm hakkab ka võistlust häirima. Kõige hullem on praegu siiski see, et New York on koroonaviiruse epitsenter Ameerikas,” ütles Fleming.

Loo lõppu veel sellest, kes oli profitennisistina praegu 65-aastane Fleming? Ta võitis kolm ATP turniiri (1978-1979) ja kerkis maailma kaheksandaks reketiks 7. juulil 1980, kui oli jõudnud Wimbledonis veerandfinaali (Flemingu parim tulemus slämmiturniiri üksikmängus). Kuid paarismängus on tal 60 tiitlit, neist enamik võidetud koos kaasmaalasest staari John McEnroega. Temaga koos on Fleming võitnud kõik oma seitse slämmiturniiri – neljal korral Wimbledoni ja kolmel korral US Openi.

Üksikmängus peab Fleming karjääri parimaks tulemuseks 1979. aasta Los Angelese turniiri finaali, kus ta alistas just McEnroe 6:4, 6:4. “John oli enne seda võitnud US Openi, kuid tal oli hüppeliigese väänamise tõttu kergeid probleeme liikumisega,” meenutas Fleming oma tipphetke üksikmängus. “Järgmisel nädalal kohtusime uuesti San Francisco turniiri finaalis ja seal ma kaotasin, ehkki olin seti ja murdega ees. Kuid taseme poolest mängisin võib-olla isegi paremini kui Los Angeleses.”

scroll to top