Elisabeth Iila hakkas asetatud hollandlannale hästi vastu: kui ainult serv paremini välja tulnuks…

– Elisabeth Iila / Foto: Rein Kompus/ETL

Elisabeth Iila mängis Monastiris ITF-i W15 turniiril üsna hästi ka neljanda mängu (alustades kvalifikatsioonist), kuid siiski kaotas viiendana asetatud Anouck Vrancken Peetersile (Holland, WTA 714.) 6:3, 3:6, 4:6.

19-aastane Vrancken Peeters on üsna tugev mängija, kes on tänavu suvel ja sügisel edetabelis jõudsalt tõusnud. Eindhoveni W15 turniiril jõudis ta finaali, kus kaotas Maileen Nuudile.

Tänase kohtumise võtmeks oli aga serv, mis ei tulnud välja kummalgi mängijal. Iila võitis kokku 13 geimi, neist 8 tõrjel ja 5 oma pallingul, hollandlannal olid vastavad numbrid 9 ja 6. Seega olid mõlemad tõrjel märksa paremad. Vrancken Peetersi kehva tulemust servil saab põhjendada üheselt – ta tegi 17 topeltviga! Kuna ta sai esimest servi sisse vaid 43%, muutus seis veel halvemaks. Iila näitajad (1 äss, 5 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent 66) olid paremad, aga ta võitis esimeselt pallingult napilt alla poole (49%) punktidest, kuid vastane oma väheste esimeste servidega 60%. Nii see paremus napilt Vrancken Peetersi poole kalduski. Lisaks ei suutnud Iila kuidagi päästa murdepalle, vastane võitis neid 10st 9, aga eestlanna ise 19st 8.

Esimeses setis oli Iila 1:3 taga, aga loovutas järgmises viies geimis vaid neli punkti, need kõik oma servil. Vastase pallingu võitis ta kolm korda järjest nulliga! Teises setis õnnestus Iilal ainult korra vastase servigeim võita ja põhjuseks kindlasti see, et selles setis tegi hollandlanna ainult kolm topeltviga ja lõi esimest servi sisse 63%. Kuid otsustavas setis lagunes Vrancken Peetersi serv uuesti. Nüüd olnuks Iilal võimalus oma pallingul paremini mängides kohtumine võita, aga see ei õnnestunud. Alates Iila kaotusseisust 2:3 kaotasid mõlemad lõpuni oma serve, aga kuna eestlanna sellel seisul alustas servimist, jäigi ta ühe murdega alla.

Pärastlõunal langesid nii Iila kui ka Liisa Varul välja paarismänguturniiri veerandfinaalis. Iila ja Merna Refaat (Egiptus) kaotasid teisena asetatud Tšehhi paarile Denisa Hindova/Karolina Vlckova 4:6, 4:6 ka Varul koos rootslanna Izabelle Perssoniga samuti teisena asetatud paarile Tilwith Di Girolami (Belgia)/Anastassia Gureva (-) 2:6, 1:6.