Mark Lajal alustas hästi, kuid teise seti lõpus sai võitlus otsa

Mark Lajal Vilniuse Challengeril. / Foto: Vilnius Open Facebook

Mark Lajal võitis maailma 204. reketi Laurent Lokoli (Prantsusmaa, 7) vastu Vilniuse Challengeri teises ringis avaseti, kuid lõpus oli parem juba edetabelis eespool asunud mees.

Lokoli võitis lõpuks 1:6, 6:3, 6:0. Võitluslik oli mäng teise seti keskel, aga lugu lõppes ikkagi sellega, et prantslane võitis kaheksa geimi järjest. Esimeses setis võitis Lajal sisuliselt iga pikema pallivahetuse. Tal tarvitses vaid teha paar korralikku lööki, kui prantslane juba eksis. Lajal tõrjus piisavalt hästi ja Lokoli ei saanud mängu käima. Seisult 1:1 võitis Lajal viis geimi järjest.

Kuid teise seti algul oli juba Lajali esimeses servigeimis näha, et Lokoli hakkab pallivahetustega harjuma. Eks seda karta oligi, et tervet mängu ta nii halvasti ei mängi kui esimeses setis. Kuid nii-öelda “uinutamine” viis selleni, et Lajal jäi murdega taha 1:3. Sellelt seisult Eesti esireket mõistis, et nüüd õige mäng algas ja pani hästi vastu. Esimesel katsel ta veel murdepallile vaatamata võrdsust ei saanud, aga teisel katsel seisul 2:4, 15:40 tegi Lajal paar head tõrjet ja suutiski murda – 3:4. Kuid järgmises geimis tõrjus Lokoli Lajali kaks küllaltki korralikku esimest servi hästi sisse ja sai uuesti initsiatiivi. Otsustavas setis tekkis Lajalil viimane võimalus seisul 0:3, kui ta oli kaotanud juba kaks servigeimi. Ta sai vastase pallingul 40:15 ette, kuid Lokoli päästis need punktid ja siis enam võimalust polnud.

Lajal jäi lõpuks veel esimeselt servilt võidetud punktidega (algul oli vahe tema kasuks väga suur!) peale 65% vs 60%, kuid teiselt servilt võitis Lokoli 59 ja Lajal 36%. Murdepalle realiseeris Lajal 6st 3 ja Lokoli 11st 5.