fbpx
Close

Vladimir Ivanov alistas veenvalt asetatud vastase, ka Kristjan Tamm jätkab

– Vladimir Ivanov / Foto: Siim Semiskar

Eesti teine reket Vladimir Ivanov alustas suurepäraselt Irpini (Ukraina) ITF World Tennis Touri 15 000 USD auhinnafondiga turniiri, kui alistas kaheksandana asetatud Claudio Fortuna (Itaalia) 6:3, 6:1.

ITF-i edetabelis asub Fortuna 314., aga Ivanov 470. kohal. Praegu näib Ivanov olevat heas hoos, sest ka eelmisel turniiril võitis ta üht endast edetabelis eespool olevat vastast. Tänases mängus toimus järsk pööre seisul 3:3. Sinnamaani olid mõlemad mängijad hoidnud oma servi, kusjuures itaallane kindlamalt – kolmes pallingugeimis loovutas ta ainult kaks punkti, mõlemad topeltvea tõttu. Seega võitis Fortuna kõik mängu läinud pallid, aga pärast seisu 3:3 suutis teenida vaid ühe geimi ja sellegi Ivanovi, mitte oma pallingul.

Ivanovi palling oli kokkuvõttes märksa parem – 6 ässa, 3 topeltviga, esimene serv õnnestus 65%. Itaallane lõi 2 ässa ja tegi 6 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent oli väga madal – 43. See maksiski kätte, sest teiselt pallingult said mõlemad vähe punkte (Ivanov 39 ja Fortuna 35%), aga otsustas fakt, et eestlane pidi teist servi kasutama märksa harvemini. Suurepärane oli ka Ivanovi murdepallide realiseerimine – 6st 5. Teises ringis kohtub Ivanov 20-aastase rootslase Karl Fribergiga (ITF 310.)

Õhtupoolikul pidas Irpinis avaringi matši ka Kristjan Tamm, kes eile oli kvalifikatsioonis koguni kaks korda väljakule tulnud,. Kuid Tammel tundub füüsilise ettevalmistusega olevat kõik korras, sest täna alistas ta Sam Taylori (Rootsi) 6:4, 7:6. Tõsi, ka Tayloril oli sama raske – temagi läbis valiksõela. Kõige omapärasem statistiline näitaja oli selles mängus murdepallide realiseerimine: Tamm 8st 1 ja Taylor 9st 0! Seega hoidis eestlane oma pallingut algusest lõpuni ja ise tegi ainsa murde esimeses setis seisul 5:4. Tie-break kulges Tamme ülekaalu tähe all – ta juhtis 6:0 ja võitis 7:2.

Tamm lõi 7 ässa ja tegi 5 topeltviga, kuid vastane jäi selles arvestuses miinusesse: 3 ässa ja 7 topeltviga. Esimese servi õnnestumisprotsent oli Tayloril veidi parem (57 ja 53%), aga punkte teenis esimeselt pallingult rohkem Tamm (79 ja 73%). Mängu üldpunktid olid isegi rohkem Tamme kasuks, kui tulemus eeldab – 96:85.

Tamme järgmine vastane on Luke Johnson (Suurbritannia), kes ITF-i edetabelis paikneb Ivanoviga enam-vähem samal pulgal (480.). Tamm asub praegu 779. kohal.

scroll to top