Elena Malõgina võitis Bratislavas paarismängu!

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Eesti kolmas reket Elena Malõgina võitis laupäeval Bratislavas karjääri neljanda ITF-i turniiri paarismängus. Seekord oli tema paariline Alice Robbe (Prantsusmaa).

Varem oli Malõgina 15 000 dollari auhinnafondiga turniiridel kahel korral võitnud paarismängu koos Anastasia Kulikovaga (Soome) ja korra koos Polina Bahmutkinaga (Venemaa). Viimane neist võitudest (koos Kulikovaga) leidis aset 2019. aasta suvel Pärnus.

Bratislavas algas paarismänguturniir omapäraselt, kui juba esimeses ringis langesid välja kõik asetatud paarid. Finaalis astusid Malõgina/Robbele vastu Nina Potocnik (Sloveenia) ja Iva Primorac (Horvaatia). Vastased alustasid paremini ja murdsid kohe Malõgina/Robbe servi, aga Eesti/Prantsusmaa vastas teises geimis samaga. Seisul 6:5 oli Malõginal ja tema paarilisel kasutada settpall, aga seda seisul 40:40, mis on tegelikult mõlemapoolne geimpall. Selle punkti vastased võitsid, aga eelmised neli geimi, kus mängiti otsustav punkt, olid kõik võitnud Malõgina/Robbe. Nemad olid selgelt 7:2 paremad ka kiires lõppmängus.

Teine sett kulges juba ühepoolselt, kaks murret otsustasid mängu Malõgina ja Robbe kasuks, lõppseis seega 7:6, 6:2. Huvitav on märkida, et tänased võitjad on sündinud samal aastal ja samal kuul – Malõgina 2000. aasta 27. mail, aga Robbe 10. mail.