fbpx
Close
PAF.ee

Novak Djokovic loobus Miami turniirist

Novak Djokovic. / Fotot: Sipa Press/Scanpix

Meeste üksikmängus on Miami Masters 1000 turniir kuulsustest kokku kuivamas, reede õhtul võttis ennast võistluselt maha ka maailma esireket Novak Djokovic (Serbia).

Esimest korda pärast 2004. aastat ei mängis Masters-turniiril kogu tennise suur kolmik. Tookord juhtus see Pariisi Mastersil, millest loobusid Roger Federer ja Rafael Nadal, aga tollal 17-aastane Djokovic ei olnud veel piisavalt tugev, et sellise tasemega turniirile pääseda.

“Otsustasin kasutada kallist aega, et olla kodus koos perega. Seoses tänapäeva kõikide piirangutega tuleb mul leida tasakaal kodus ja tuuril veedetud aja osas,” põhjendas Djokovic. Kaastennisistidest reageeris otsusele esimesena prantslane Benoit Paire, kes ütles: “Võib-olla ma ajan asjatult jama, aga mulle tundub, et ATP tuuril on probleeme, kui Rogerit, Rafat ja Novakit Miamis pole.” Küsimus on ka selles, et ATP soovib endiselt säilitada edetabelis 2019. aasta turniiride punktid ning see ei stimuleeri suurt kolmikut liiga sageli mängima, sest nad ei kaota oma edetabelikohta.

Pärast Djokovici ja veel mõne mängija äsjast loobumist on nüüd selline seis, et meeste üksikmängus ei tee Miamis kaasa ATP edetabeli esisajast 28 tennisisti, neist seitse TOP20 seast. Kui eelmisel aastal US Openilt ja Roland Garrosi slämmiturniirilt puudusid peamiselt tugevamad naismängijad, siis nüüd on vastupidi – õrnema soo tipptennisistid on Miamis kohal.

scroll to top