fbpx
Close

Elena Malõgina võib Sunderlandis tulla kahekordseks võitjaks

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina (7) mängib ilmselt karjääri parimat W25 turniiri, kui ta Sunderlandis on püsinud kaotuseta pühapäevani välja. Ja loomulikult võib ta jäädagi kaotuseta.

Tänases üksikmängu poolfinaalis läks Malõginal pisut kergemalt, sest seisul 7;6, 2:0 tema vastane Katie Swan (Suurbritannia, 4) loobus vigastuse tõttu. Esimeses setis tundus, et Swan on saanud raskest seisust üle ja võib nüüd hakata oma võitluse vilju maitsma, aga nii ei juhtunud. Kuigi Malõgina andis käest 5:3 edu ja jättis seisul 5:5 realiseerimata viis murdepalli, suutis ta järgmise geimi oma servil võita ja tie-break’is seisult 2:4 võita viis punkti järjest. Tõsi, pole teada, kas Swani häiris vigastus juba esimese seti lõpul. Inglanna parim edetabelikoht on olnud 118. (2022 oktoober), mistõttu Swani võis pidada favoriidiks.

Finaalis kohtub Malõgina Valentina Ryseriga (Šveits), kes on Eesti teisest reketist edetabelis tagapool (370.). 22-aastane Ryser on karjääri jooksul võitnud kolm ITF-i turniiri, aga need kõik W15 tasemel. Malõginal on aga täpselt sama palju ja samuti W15 tiitlit.

Paarismängu finaalis võitsid esimesena asetatud Malõgina ja Freya Christie (Suurbritannia) Mariam Bolkvadze (Gruusia) ja Samantha Murray Sharani (Suurbritannia) 6:0, 4:6, 10:4. Võitjate ainus nõrkuseperiood oli teise seti algus, kui nad jäid kahe murdega taha 1:4. Ühe murde said Christie/Malõgina tagasi, aga setti ei päästnud. Kuid tie-break’is said nad kohe ette 5:0 ja seejärel juba vastastele lootusetult 9:2.

Paarismängus oli see Malõginale juba üheksas ITF-i tiitel, millest viis esimest sai ta W15, aga neli viimast W25 turniiridel.

scroll to top