Elena Malõgina üllatas tugevat prantslannat

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Elena Malõgina sai väga hea võidu Shrewsbury ITF-i W100 turniiri avaringis Fiona Ferro (Prantsusmaa, WTA 167.) üle 6:4, 6:1.

Küsimus ei olegi selles, et Malõgina (WTA 340.) alistas kindlalt endast ligi kakssada kohta eespool olnud mängija, vaid selles, et Ferro on olnud pikalt (2018 detsember kuni 2021 oktoober) maailma esisaja tennisist ja võitnud kaks WTA turniiri. Neist ühes (2020 Palermo) alistas Ferro finaalis Anett Kontaveidi. Prantslanna parima edetabelikoht on olnud 39. (märts 2021). Ning pealegi on Ferro alles 26-aastane, mistõttu ei saa ka öelda, et ta vanuse tõttu edetabelis langes.

Malõgina edu algas seisult 1:3. Hiljem kaotas Eesti teine reket vaid kaks geimi. Oma servil kaotas Malõgina teises setis ainult neli punkti, aga esimeses oli loovutanud koguni kolm pallingugeimi. Mängu algus oligi selline, et peamiselt võitsid geime tõrjujad. Prantslanna ei saanud kuidagi hakkama esimese serviga, millelt ta võitis ainult 39% punktidest, ehkki ka Malõgina 58% ei ole kuigi kõrge. Muide, teiselt servilt võitsid mõlemad protsentuaalselt rohkem punkte (Malõgina 65 ja Ferro 44%). Seda arvestades, oli Malõgina palling piisavalt hea.

Malõginale oli see turniiri kaalu (W100) arvestades karjääri parim võit. Ta on mänginud ka WTA turniiri kvalifikatsioonis, kuid pole sealt edasi saanud. Nagu eile märkisime, on teise ja kolmanda saja mängijaile sel nädalal palju sobiva raskusastmega turniire, mistõttu pääses Malõgina oma 340. edetabelikohaga Shrewsburys otse põhiturniirile. Tavaliselt on W100 turniiridel põhitabelisse pääsu piir kuskil 250.-300. koha vahel.

Malõgina kohtub teises ringis Francesca Jonesiga (Suurbritannia, WTA 307.). Tegemist on füüsilise puudega tennisistiga, kellest Tennisnet on varem ka pikema loo kirjutanud.

Sel nädalal mängisid ITF-i turniiridel veel mitmed Eesti naistennisistid, aga Anet Angelika Koskel, Carol Plakk ja Elizabeth Jürna ei pääsenud erinevatel jõuproovidel kvalifikatsioonist edasi.