fbpx
Close
PAF.ee

Elena Malõgina Stockholmi finaalis!

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina (6) alistas Stockholmi ITF-i 15 000 dollari auhinnafondiga turniiri poolfinaalis Jacqueline Cabaj Awadi (Rootsi, 3) 6:1, 7:6.

Cabaj Awad asub WTA edetabelis Malõginast peaaegu kakssada kohta eespool, mängijad paiknevad hetkel vastavalt 522. ja 718. kohal. Sellegipoolest domineeris Malõgina kohtumise esimest poolt täielikult, aga siis läks raskeks. Eesti tennisist juhtis 6:1, 2:0 ja omas veel kahte murdepalli rootslanna servil. Kui aga Cabaj Awad oli siiski pallingugeimi päästnud, sattus tema omakorda hoogu ja asus juhtima 4:2. Nüüd vastas Malõgina kahe murdega ja asus servima matši võiduks seisul 5:4, aga sai selles geimis vaid ühe punkti.

Nii otsustas mängu tie-break, kus Malõgina oli peaaegu kogu aeg ees, aga lõplikku võitu ei tulnud ega tulnud. Eesti mängija läks seisult 0:2 ette 5:2, siis juhtis veel 6:4 ja 7:6, kuni Cabaj Awad teenis settpalli seisul 8:7. Kuid Malõgina võitis seejärel kaks punkti vastase servil ja lõpuks kasutas oma viienda matšpalli seisuks 11:9.

Kuigi Cabaj Awad lõi 5 ässa Malõgina ühe vastu (topeltvigu mõlemal 4), oli servipunktide võitmisel Eesti mängija siiski edukam. Esimeselt pallingult võitis ta 66, aga rootslanna vaid 53% punktidest.

Finaalis kohtub Malõgina Anastasia Kulikovaga (Soome, 4), kes asub WTA edetabelis 533. kohal. Kulikova on turniiril saanud enamasti kindlaid võite, aga üks mäng oli talle väga raske, kui ta alistas Katriin Saare 6:3, 5:7, 7:6. Nüüd on siis Malõginal võimalik kaasmaalanna eest “kätte maksta”.

scroll to top