fbpx
Close

Elena Malõgina pääses Liepajas põhiturniirile, Maileen Nuudi on edule lähedal

– Maileen Nuudi / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liepajas toimub sel nädala naiste ITF-i 25 000 dollari auhinnafondiga turniir, mis oli sedavõrd tugev, et 15-tuhandelisel alati otse põhiturniirile pääsev Elena Malõgina (WTA 561.) pidi seekord alustama kvalifikatsioonist.

Kuid Malõgina (2. asetus) läbis edukalt kvalifikatsiooni ja sai ikkagi põhitabelisse. Ta oli valikturniiri esimeses ringis vaba, seejärel alistas Jekaterina Bõtškova (Venemaa) 6:3, 6:1 ja teisipäeval Yasmine Mansouri (Prantsusmaa, 10) 6:3, 6:2. Nagu Malõgina mängudes tihti juhtub, võideti rohkem tõrjegeime. Malõgina võitis oma servil 8st geimist 4, aga Mansouri vaid 9st ühe.

Maileen Nuudi pääses Liepajas samuti kvalifikatsioonis otse teise ringi ja suutis seal alistada kuuendana asetatud Viktoria Dema (Ukraina, WTA 746.) 6:1, 7:5. Teisipäeval alustas Nuudi kohtumist Iveta Dapkutega (Leedu, WTA 988.) väga hästi ja juhib 6:2, 1:0, kui vihm võistluse katkestas. Kuna ilmateate põhjal ei saa Liepajas täna enam mängida (lisainfo – homme jõuab sama vihm Eestisse), siis ilmselt Nuudi jätkab kohtumist kolmapäeval.

Maria Lota Kaul alustas kvalifikatsiooni avaringist ja alistas Aurore Felsenharti (Belgia) 6:2, 6:3, kuid kaotas siis WTA 706. reketile Julia Avdejevale 2:6, 2:6. Paarismängus teeb Eesti tennisistidest kaasa ainult Malõgina, kelle partner on Kamilla Bartone (Läti), kes mullu hilissügisel võitis ITF-i turniiri Tallinnas.

Lisame veel, et Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi sõnul ei pidanud Eesti mängijad Liepajas läbima koroona karantiiniperioodi, sest tenniseturniiridele on kehtestatud erireeglid. See küsimus kerkis üles seoses Riias peetava jäähoki MM-iga, kus meeskonnad pidid pärast kohalesaabumist olema kuus päeva karantiinis. “Piirangud on ka tennisistidel – elamine ja söömine toimub nii-öelda mulli sees ning iseseisvalt kaubanduskeskusesse nad minna ei tohi,” teadis Hint.

Anet Angelika Koskel üritas pääsu Antalya W15 võistluse põhiturniirile ja alustas kvalifikatsiooni kahe võiduga. Ta alistas Sophia Desiree Plechi (Austria) 6:1, 6:4 ja Estella Jägeri (Saksamaa) 6:1, 6:2, kuid kaotas otsustavas mängus Aleksandra Vassiljevale (Venemaa) 1:6, 3:6. Täna alustas Koskel paarismängu põhiturniiril, kuid kaotas koos Emma Kettega (Saksamaa) Itaalia paarile Beatrice Ricci/Arianna Zucchini 3:6, 2:6.

Veel on eestlannadest võistlustules Elizabeth Jürna, kes mängib Santa Margarita De Montbuis (Hispaania). Sarnaselt Koskeliga teenis ta kaks võitu: Lala Conde Monforti üle 7:6, 7:5 ja Nora Ayala Serra (mõl. Hispaania) üle 6:3, 6:2. Kuid teisipäeval jäi ta samuti edasipääsu otsustavas kohtumises 0:6, 4:6 alla Nicole Gadientile (Šveits), kes on WTA edetabeli 1062. reket. Paarismängus kaotasid Jürna ja Maria Kostjuk (Ukraina) teisena asetatud duole Victoria Bosio (Argentiina)/Justyna Mikulskyte (Leedu) 2:6, 1:6.

Igatahes on Eesti naismängijad sel nädalal kvalifikatsioonis mänginud väga hästi – viie peale on saadud kaheksa võitu ja võimalik saada veel üks (Nuudi).

scroll to top