Kolm Eesti meest mängib ITF-i turniiride põhitabelis

– Karl Kiur Saar ja Vladimir Ivanov mängivad Kouvolas põhiturniiril. / Foto; ETL/Igor Pissarev

Karl Kiur Saar läbis teisipäeval Kouvolas ITF-i M15 turniiril edukalt kvalifikatsiooni. Daniil Glinka kaotas Antalyas otsustavas ringis.

Kuna Saar oli Kouvola valikturniiril asetatud neljandana, tuli tal edasipääsuks pidada vaid üks mäng, kus ta alistas soomlase Oskar Antinheimo 6:3, 6:0. Saar juhtis murdega 2:1, kui algas omapärane seeria, kus mõlemad murdsid kahel korral vastase servi. Seisul 4:3 õnnestus Saarel oma serv nulliga võita ja sealtpeale ta ühtki geimi enam ei kaotanud. Vastane suutis mängu jooksul võita vaid ühe servigeimi. Esimeselt servilt võitis Eesti tennisist 67%, aga Antinheimo vaid 38% punktidest.

Vladimir Ivanov (7. asetus) pääses Kouvolas otse põhiturniirile ja loosi tahtel kohtub esimeses ringis kvalifikatsioonist edasi pääsenud Lorenzo Rottoliga (Itaalia, ATP 1989.). Seega oli võimalus, et Ivanov ja Saar kohtunuks avaringis omavahel, aga Saar mängib hoopis Iiro Vasaga (Soome, ATP 1873.), kes sai korraldajailt vabapääsme.

Ivanov ja Saar, ent lisaks neile Johannes Seeman, teevad kaasa ka paarismängus. Esimesena oligi võistlustules Seeman, kes koos Eero Vasaga (Soome) alistasid Venemaa paari Behhan Atlangerijev/Aleksandr Tšepik 7:6, 6:1. Kaalukeeleks sai esimese seti üheksas geim, kus Seeman/Vasa tulid pallingul välja 0:40 kaotusseisust. Tie-break’is piisas neile ühest minimurdest, et võita 7:5. Veelgi kindlamalt võitis Ivanov koos oma kauaaegse paarilise Jan Sabaniniga (Venemaa). Nad alistasid Vesa Ahti/Hermanni Tiaineni (Soome) 6:3, 6:1 ja lähevadki nüüd kokku Seeman/Vasaga. Lõpuks alistasid ka Saar ja August Ehrnrooth (Soome) Roni Hietaranta/Iiro Vasa 6:4, 6:3. Nii jätkavad paarismängu veerandfinaalis kõik kolm Eesti tennisisti.

Glinka oli Antalya kvalifikatsioonis asetatud esimesena. Ta võitis Luca Castagnola (Itaalia) 6:3, 3:6, 10:5 ja Umut Akkoyuni (Türgi) 6:4, 6:2, aga kaotas Michalis Sakellaridisele (Kreeka) 6:7, 5:7. Kuid Glinka jätkab paarismängus, kus nad koos Marsel Ilhaniga (Türgi) alistasid sakslased Lucas Gerchi ja Maik Steineri 6:3, 5:7, 10:8. Teises setis mängisid Glinka/Ilhan maha 5:3 edu, aga olid matši tie-break’is kogu aeg juhtivam pool. Siingi olid nad edu käest andmas, kui seisust 9:5 sai 9:8, aga neljas matšpall realiseeriti.

Kristjan Tamm pääses Kiseljakis (Bosnia) M25 turniiril otse põhitabelisse ja kohtub kvalifikatsioonist edasi pääsenud Rrezart Cunguga (Montenegro, ATP 1706.). Mõneti oli Tammel õnne, et 25-tuhandelisel turniiril oma edetabelikohaga (662.) otse põhiturniirile sai. Aga üks põhjus on kindlasti selles, et kui M25 turniiril teevad mõnikord kaasa ka teise/kolmanda saja mängijad, siis sel nädalal on neist suurem osa Prantsusmaa lahtiste kvalifikatsiooni mängimas. Tamm alustas turniiri teisipäeva õhtul paarismänguga, kus nad koos Tim Hegeriga (Saksamaa) kaotasid 4:6, 2:6 neljandana asetatud Ungari paarile Fabian Maroszan/Zsombor Piros.