Elena Malõgina pääses Liepajas 16 parema hulka, Maileen Nuudi kaotas

Elena Malõgina Caserta turniiril. / Foto: Tennis Club Caserta Facebook

Liepaja ITF-i W60 turniiril pääses Eesti mängijaist kolmandasse ringi Elena Malõgina (16).

Malõgina (WTA 325.) alistas Miriana Tona (Itaalia, 538.) 7:6, 6:3. Esimeses setis tehti algul kaks vastastikkust murret, aga alates seisult 3:3 hoidsid mõlemad servi. Kuid murdepalle veel oli ja üks neist Malõgina settpall seisul 5:4. Omakorda oli vastasel kaks murdepalli järgmises geimis. Tie-break’is võitis Malõgina seisult 0:2 seitse punkti järjest!

Teises setis läks Malõgina ette kahe murdega, aga vastane sai ühe tagasi ja omas võimalusi ka seisul 3:4. Kuid Malõgina võitis pika geimi ja siis mängu lõpetuseks murdis. Serv ei olnud statistiliselt hea kummalgi, näiteks topeltvigu tegi Malõgina 6 ja Tona 5, esimese servi punkte võideti suhteliselt vähe – Malõgina 57% ja vastane 56%. Kolmandas ringis 16 parema hulgas kohtub Malõgina Dejana Radanoviciga (Serbia, WTA 508.), kes lülitas välja neljandana asetatud Valentini Grammatikopoulou (Kreeka).

Maileen Nuudi kaotas aga 2. ringis turniiri ühele favoriidile Ipek Özile (Türgi, 9) 1:6, 0:6. Öz on maailma edetabelis 219. kohal, aga praegu heas hoos, sest võitis üle-eelmisel nädalal Ystadi W40 turniiri, kus mängis ka Kaia Kanepi.